Policjant z Lubawki, podczas spaceru, rozpoznał mężczyznę podejrzewanego o dwukrotne usiłowanie gwałtu w Czechach. 34-latek z powiatu kamiennogórskiego trafił do aresztu.

– Międzynarodowa współpraca, która ma miejsce w terenach przygranicznych pozwala na szybkie działanie w momencie popełnienia przestępstwa. Tak było i w tym wypadku, kiedy kamiennogórscy policjanci zostali poinformowani o przestępstwie o charakterze seksualnym popełnionym na terenie Czech – mówi Katarzyna Trzepak-Balicka z kamiennogórskiej policji. – Funkcjonariusz komisariatu policji w Lubawce, w dniu wolnym, spacerując po miejscowości zauważył mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi podejrzanego i niezwłocznie powiadomił swoich kolegów na służbie. W ciągu kilkunastu minut 34-latek z powiatu kamiennogórskiego został zatrzymany przez kamiennogórskich policjantów wydziału kryminalnego. Drobiazgowo wykonywane czynności procesowe, w trakcie których policjanci z Kamiennej Góry zabezpieczyli kluczowy materiał dowodowy, pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie dwóch zarzutów dotyczących usiłowania gwałtu na terenie Czech oraz posiadania treści o charakterze pedofilskim.

Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt, za czyny, których dopuścił się 34-letni mężczyzna grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

Fot. KPP Kamienna Góra

2 komentarze

  1. Brawo Policja 👍 ZAOSTRZYC KK i KKW by przestępcy poczuli dolegliwość kary !!!

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.