W czwartek 24.11.2022r. w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Sokoliki w Jeleniej Górze odbyło się uroczyste przekazanie czeków na zakup sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu byłego województwa jeleniogórskiego. Środki finansowe w ramach programu ,,Mały Strażak’’ przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Podczas uroczystości wręczania czeków obecni byli: senator RP Krzysztof Mróz, komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu Marek Kamiński, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze Andrzej Ciosk, komendant PSP Lubań Zbigniew Szyszło, komendant PSP Kamienna Góra Sławomir Graczyk, komendant PSP Lwówek Śląski Mariusz Mróz oraz wicestarosta powiatu karkonoskiego Jarosław Kotliński jak również prezesi Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Łukasz Kasztelowicz i Bartłomiej Wiązowski.

Z miasta Jeleniej Góry oraz powiatu karkonoskiego dofinansowanie otrzymało 19 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej na łączną kwotę 205 000 zł. Na symbolicznych czekach widniały kwoty od 10 tys. zł do 20 tys. zł.

,,Sukcesywnie już od kilku lat Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach programu ,,Mały Strażak’’ wspiera jednostki Ochotnicze Straży Pożarnej na terenie całego województwa dolnośląskiego. Jest to niezwykle cenna inicjatywa bo pozwala doposażyć w sprzęt strażaków ochotników, którzy na co dzień uczestniczą w licznych akcjach ratunkowych’’ powiedział senator Krzysztof Mróz.

W tym roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przekazał kwotę ponad 7 mln zł dla wszystkich Ochotniczych Straży Pożarnych na Dolnym Śląsku. W tej edycji programu ,,Mały Strażak’’ dofinansowanie wyniosło 100 procent kosztów kwalifikowanych zadań o które wnioskowali strażacy ochotnicy.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.