„Postanowiliśmy podziękować wszystkim służbom, które z takim poświęceniem pomagają innym i wesprzeć walkę z negatywnymi skutkami pandemii. Dołączyliśmy do akcji jednoczącej polskich przedsiębiorców Jesteśmy razem. Pomagamy, w ramach której placówki służby zdrowia, osoby poszkodowane skutkami pandemii, czy organizacje pozarządowe, otrzymują niezbędną pomoc” – mówi prezes spółki Promatic, Paweł Paliwoda.

Dzięki wsparciu Promatic Sp. z o.o. Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej otrzymało 500 kombinezonów ochronnych, które w tym tygodniu zostały dostarczone do szpitala.

– Chciałem wyrazić podziękowania dla właściciela firmy Promatic pana Pawła Paliwody, że wpisuje się jako kolejny przedsiębiorca w pomoc dla szpitala w Jeleniej Górze. Trzeba powiedzieć, że ta pomoc jest takim bardzo dobrym przykładem w pewnym sensie partnerstwa publiczno-prywatnego. Bo z jednej strony mamy prywatne firmy jak ta pana Paliwody a z drugiej cały aparat nazwijmy go państwowo – samorządowy. Bo mamy i pomoc Urzędu Marszałkowskiego, Wojewody, samorządów począwszy od samorządu miasta poprzez powiat a skończywszy na samorządach gminnych. To wszystko razem bardzo dobrze świadczy o tym, że w sytuacji zagrożenia potrafimy sobie wzajemnie pomóc. To jest bardzo korzystne – powiedział Nikolaj Lambrinow Dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

Do tej pory pomoc w formie maseczek ochronnych od spółki Promatic otrzymały: Specjalistyczny Szpital im. dr Andrzeja Sokołowskiego w Wałbrzychu, Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Jerzego Gromkowskiego we Wrocławiu oraz Zespół Opieki Zdrowotnej z ul. Jeleniogórskiej w Bolesławcu.

Gorąco zachęcamy także innych przedsiębiorców do dołączenia do akcji i wspólnej, solidarnej pomocy.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.