W środę, 23 marca dyrekcja Teatru im.C.K.Norwida i zespół sztuki „Przez park na bosaka” zorganizowali krótkie spotkanie informacyjne dla mediów, podczas którego opowiedzieli o najnowszej premierze, która odbędzie się 26 marca, w przeddzień Międzynarodowego Dnia Teatru.

Napisana ponad czterdzieści lat temu komedia pt. „Przez park na bosaka” okazała się wielkim sukcesem początkującego Neila Simona, który obecnie jest jednym z najpoważniejszych autorów komediowych i najczęściej wystawianym dramaturgiem na świecie. – Jest jedynym na świecie żyjącym pisarzem, który ma już swój teatr – teatr na Broadwayu jego imienia.

„Przez park na bosaka” w tłumaczeniu i reżyserii Andrzeja Nejmana to rewelacyjna komedia romantyczna, która dowodzi, że śmiechem i humorem można w życiu łączyć to, co na pierwszy rzut oka wydaje się nie do scalenia. Oczywiście, w imię miłości. 

– Neil Simon napisał wiele fantastycznych sztuk, ta, wystawiana w Jeleniej Górze, jest jedną z jego najważniejszych. W filmie, zrealizowanym według niej dawno, dawno temu, w role główne wcielili się Jane Fonda i Robert Redford, ale nasi aktorzy – Ewa Dobrucka i Jakub Głukowski na pewno poradzą sobie z tym materiałem znacznie lepiej – powiedział reżyser, Andrzej Nejman. To sztuka o miłości, o pierwszych rozczarowaniach o tym, jak często nasze nadzieje, oczekiwania, wyobrażenia związane z tą drugą połówką, trzeba weryfikować, na bieżąco, trzeba szukać kompromisów. I te kompromisy wcale nie muszą być zgniłe. Na tym polega generalnie nasze życie we wspólnocie.

Reżyser nie szczędził także słów uznania aktorom, z którymi pracował. Podkreślał dobrą atmosferę, skupienie i spokojniejsze tempo pracy w zespole, co należy docenić, porównując z tempem i wielością zajęć aktorów warszawskich.

Urszula Liksztet

Wywiad z reżyserem można przeczytać w najnowszym numerze „Nowin Jeleniogórskich” z dnia 22 marca.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.