Przed uczestnikami XIX Przejścia Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej im. D. Ważyńskiego i M. Hryncewicza 137 kilometrów. Ale są też trasy krótsze, rodzinne, na które warto wybrać się z dziećmi.

Start 16 września 2022 roku od godziny 12.00, dolna stacja wyciągu na Szrenicę w Szklarskiej Porębie dla uczestników dużej trasy. Następnego dnia start do połowy trasy 70 km i do rajdu rodzinnego. Rajd turystyczny upamiętnia ratowników Karkonoskiej Grupy GOPR, którzy zginęli w lawinie śnieżnej w 2005 roku Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza

Ważne jest samodzielne pokonanie trasy, nie korzystając z żadnych środków transportu, niosąc potrzebny sprzęt i żywność na własnych plecach oraz wspólna wędrówka i poznawanie nowych osób oraz wspólna wędrówka i pomoc innym w razie potrzeby.

W niektórych schroniskach na piechurów czeka darmowa herbata.

Rajd zakończy się 18 września.

Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej im. Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza uchodzi za jedną z najtrudniejszych górskich wyryp organizowanych dla piechurów. Pierwsze przejście odbyło się w roku 2004 z inicjatywy Daniela Ważyńskiego, od roku 2005 po tragicznym wypadku rajd stał się formą pamięci o zmarłych ratownikach. Przejście Kotliny jest imprezą niekompetytywną, której uczestnicy mają za zadanie przejście trasy dookoła Kotliny Jeleniogórskiej w ściśle określonym limicie czasowym (48 godzin), nie korzystając z żadnych środków lokomocji. Trasa zawsze jest zamknięta w cykl, którego początkiem i końcem jest stacja GOPR w Szklarskiej Porębie – tzw. Marianki – i który przechodzi przez cztery pasma górskie otaczające Kotlinę Jeleniogórską – Karkonosze, Rudawy Janowickie, Góry Kaczawskie i Góry Izerskie.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.