Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek publicznie przeprosił za słowa, jakie wypowiedział pod adresem osób LGBT. Wiadomość opublikował w internecie.

– Ja, niżej podpisany Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki, wycofuję się ze swoich słów, które padły 13 czerwca 2020 roku na antenie TVP Info oraz 3 sierpnia 2020 roku na antenie Radia Maryja, pozostając jednocześnie przy swoich poglądach – napisał w dziś rano (28 września) w mediach społecznościowych Przemysław Czarnek.

I dodał: – Moją intencją nie było urażenie kogokolwiek, w tym także osób ze społeczności LGBT+, w szczególności Pana prof. Jakuba Urbanika. Uznaję, że sposób sformułowania wypowiedzi spowodował, że Pan prof. Jakub Urbanik odebrał je osobiście, co nie było moją intencją, za co Pana prof. Jakuba Urbanika bardzo przepraszam [pisownia oryginalna].

Na końcu postu jest jeszcze dopisek: Warszawa, 21 lipca 2022 roku Przemysław Czarnek

Kim jest prof. Jakub Urbaniak?

To wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego. Pozwał Czarnka za homofobiczne wypowiedzi w TVP Info i Radiu Maryja. Profesor domagał się przeprosin w TVP, TVN, „Gazecie Wyborczej” i „Gazecie Polskiej” oraz wpłaty 20 tys. zł na stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza. Za co?

Otóż w czasie kampanii prezydenckiej w 2020 roku Czarnek powiedział: „Brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy wreszcie z tą dyskusją”.

Z kolei 3 sierpnia na antenie Radia Maryja Czarnek ocenił, że „nie ma wątpliwości, że cała ta ideologia LGBT wyrastająca z neomarksizmu (a ten z marksizmu) pochodzi z tego samego korzenia, co niemiecki narodowy socjalizm hitlerowski, który jest odpowiedzialny za wszelkie zło II wojny światowej, zniszczenie Warszawy i zamordowanie powstańców”.

–  Nikt nie może posługiwać się takim językiem. Zwłaszcza zaś nauczyciel akademicki, bo jego podstawowym obowiązkiem jest chronienie swoich studentów. Nie wolno mu nikogo wykluczać – mówił profesor Jakub Urbaniak, gdy pozywał jesienią 2020 roku Czarnka.

News4Media/fot. gov.pl, screen

1 Komentarz

  1. Stwierdził to co myślą inni. Dziś utożsamiam się jako mężczyzna, jutro jako kobieta, pojutrze jako delfin.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.