Podpis złożony przez autora projektu Przemysława Truścińskiego, pseudonim Trust, symbolicznie zakończył pracę nad muralem zdobiącym od kilku miesięcy ścianę szczytową Książnicy Karkonoskiej. Autor muralu Przemysław Truściński, absolwent wydziału grafiki łódzkiej ASP wielokrotnie zdobywał nagrody na festiwalach komiksów o różnorodnej tematyce. Między innymi o Powstaniu Warszawskim i o zagrożeniu AIDS. Jest on także autorem projektu postaci Wiedźmina, w popularnej grze komputerowej.

Prace „Trusta” były wielokrotnie prezentowane podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych w jeleniogórskim Biurze Wystaw Artystycznych. Pierwsza z tych wystaw zatytułowana „Pomysł na komiks” miała miejsce w 2005 roku, a ostatnia pod nazwą „Krajobraz z Jeleniem” w 2017 roku.

Mural na ścianie Książnicy Karkonoskiej już wpisał się krajobraz Jeleniej Góry. Szczególnie doceniają go… przewodnicy po Jeleniej Górze i Karkonoszach. Mam oni okazje wspomnieć turystom o jeleniogórskiej Książnicy i o muralu symbolizującym legendę o założycielu miasta królu Bolesławiec Krzywoustym. Pobyt Przemysława Truścińskiego w Jeleniej Górze zakończyło spotkanie z uczniami Liceum Plastycznego w Cieplicach.

(tok)

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.