Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się na domownikami. Zatrzymany groził im pozbawieniem życia oraz uszkodzeniem ciała, rzucał się do bicia, wyzywał i poniżał.

– Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad domownikami – informuje Edyta Bagrowska, oficer prasowy jeleniogórskiej KMP. 38-latek został zatrzymany podczas interwencji 7 stycznia br. zgłoszonej przez pokrzywdzoną.  Mężczyzna od około dwóch lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad domownikami. Nadużywał alkoholu, który wyzwalał w nim agresję. Bez żadnego powodu wszczynał awantury, podczas których wyzywał je, bił, szarpał, poniżał, rzucał przedmiotami. Groził im również uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwia oraz dalszych czynności. Podczas zatrzymania miał 3 promile alkoholu w organizmie.  Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a  grozić mu może do 5 lat pozbawienia wolności. 9 stycznia br.  został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, wydał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych, kontaktowania się z nimi oraz ma on nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu na trzy miesiące.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.