W większości punktów paszportowych od poniedziałku (7 listopada), a w Jeleniej Górze, Legnicy, Wałbrzychu i Wrocławiu od wtorku, do czwartku (10 listopada) nie będzie możliwe załatwienia żadnych spraw związanych ze składaniem wniosku paszportowego lub odbiorem dokumentów.

– W związku z wejściem w życie 13 listopada 2022 r. nowej ustawy o dokumentach paszportowych informujemy, że nie będzie możliwości składania wniosków paszportowych oraz odbioru gotowych dokumentów w następujących dniach:

od 7 listopada 2022r. – 10 listopada 2022r. w terenowych punktach paszportowych na terenie województwa dolnośląskiego: Bogatyni, Dzierżoniowie, Głogowie, Kłodzku, Lubinie, Polkowicach, Trzebnicy, Ząbkowicach Śląskich;

od 8 listopada 2022 r. od godz. 11.00 do 10 listopada 2022 r. w Jeleniej Górze, Legnicy, Wałbrzychu I Wrocławiu.

Wznowienie obsługi klienta planowane na dzień 14 listopada 2022r. Prosimy o sprawdzanie komunikatów na stronie internetowej – brzmi komunikat dolnośląskiego urzędu wojewódzkiego.

Po tym utrudnieniu petentom ma być łatwiej. Po zmianach będzie można korzystać z uproszczonej procedury wnoszenia o paszport. Wniosek będzie umieszczany w systemie przez urzędnika, a następnie podpisywany przez wnioskodawcę na urządzeniu elektronicznym. Będzie można sprawdzić, jakie dane są przetwarzane w rejestrze, i skorzystać z usługi powiadomienia o zbliżającym się terminie utraty ważności paszportu. Łatwiej będzie także zgłosić utratę paszportu. Oprócz zgłoszenia osobistego zainteresowani zrobią to przez rządowe platformy ePUAP lub e-usługa.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.