Kolejne dwa jelonki zdobią od dzisiaj (czwartek, 8 grudnia) Jelenią Górą. Zostały odsłonięte na pętli autobusowej w Sobieszowie i przy siedzibie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

W Jeleniej Górze jest już trzynaście jelonków. Dwa ostatnie w tym roku odsłaniali prezydent Jeleniej Góry, twórcy rzeźb, szefowie instytucji i aktywiści społeczni, a w Sobieszowie także przedszkolaki. Wszystkie jeleniogórskie jelonki powstały dzięki wsparciu funduszu stworzonego przez trzy kraje Norwegię, Liechtenstein i Islandię. Kolejne jelonki pojawią się w roku przyszłym. Według zapowiedzi ma ich być przynajmniej o siedem więcej.

Imiona dla dwóch najnowszych jelonków tradycyjnie wybrane zostaną w głosowaniu mieszkańców. Najpierw jednak miasto czeka na zgłoszenia propozycji ich nazw. W przypadku jelonka przez siedziba MZK przywilej zgłaszania propozycji mieć będą pracownicy spółki.

Coraz bogatszy w figurki jeleniogórski Szlak jelonka to efekt współpracy miasta oraz uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych (na czele z opiekunem projektu mgr Marcinem Znamienkiewiczem). Warto podążyć ich tropem i zainteresować się okolicznościami, z okazji których figurki te zostały umieszczone w miejskiej przestrzeni. Jak zapowiada prezydent Jerzy Łużniak w przyszłym roku ma zostać wydana mapa z lokalizacjami wszystkich jelonków, tym bardziej, że czasie mają pojawić się kolejne. Duże zainteresowanie wykazują firmy prywatne, aby w ich otoczeniu takie „maskotki” stanęły. Jelonki, do których widoku jeleniogórzanie zdążyli się przyzwyczaić, są sporą atrakcją dla turystów, co jest bardzo udaną promocja miasta.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.