W tym roku pojedziemy inaczej niż zwykle, pokazując walory okolic Jeleniej Góry oraz samego miasta.

Parada wyrusza 28 sierpnia o godz. 11.00 z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze, przejeżdża ulicami miasta, następnie drogą wojewódzką 367, przez Łomnicę, wyremontowanym Osiedlem Łomnickim, Wincentego Pola, Różyckiego i odnowioną ulicą Ogińskiego, a meta jest zlokalizowana na placu przy ulicy Wiłkomirskiego, gdzie odbędzie się Wystawa Produktu Regionalnego „Wyprodukowano pod Śnieżką”

Z uwagi na fakt, że Parada również powstała „pod Śnieżką” dołącza do regionalnego peletonumówi Dariusz Maląg, organizator Parady.

Parada Rowerów ma na celu promocję sportu rowerowego, zdrowego stylu życia i wspólnego rodzinnego wypoczynku na świeżym powietrzu. W ubiegłym, pandemicznym roku, udało nam się zgromadzić na stracie Parady ok. 1000 uczestników. Liczymy na to, że w roku bieżącym Parada przyciągnie więcej rowerzystów z całego regionu.

W Paradzie może wziąć udział każdy, kto posiada rower i ma ukończone 18 lat. Osoby poniżej 18. roku życia mogą jechać w Paradzie pod warunkiem, że będą posiadały zezwolenie na przejazd wystawione przez ich rodziców, zaś najmłodsi uczestnicy, poniżej 16 roku życia, muszą jechać w towarzystwie dorosłego opiekuna.

Długość trasy wynosi ok. 18 km, przewidywana prędkość przejazdu 16 km/h. W tym roku nie będzie typowych zapisów na Placu Ratuszowym. Po prostu – pierwsi rowerzyści, którzy pojawią się na starcie, zostaną wyposażeni w koszulki, bez żadnych formalności. Przed startem Parady i podczas jazdy zalecamy rowerzystom zachować dystans między sobą w formie 1,5 m odległości.

– Dzięki naszym partnerom mogliśmy przygotować 1500 koszulek – mówi Dariusz Maląg. – W tym miejscu wielkie podziękowania dla Partnerów Parady – Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnej, PGE Górnictwa i Energetyki Konwencjonalnej S.A., Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, Muzycznego Radia oraz Fundacji Karpacz Sport

Patronat honorowy nad imprezą objęli Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.