Przymierzasz się do budowy domu lub chcesz zakupić gotową już nieruchomość? Kredyt hipoteczny to często jedyne rozwiązanie, dzięki któremu będzie można zrealizować swoje plany. Zanim jednak zdecydujesz się skorzystać z finansowania porównaj dostępne oferty. Dzięki temu wybierzesz kredyt na dom najlepiej wpisujący się w twoje oczekiwania.

Kredyty na dom mają nawet ponad 40-procentowy udział w strukturze kredytów hipotecznych. Nie ma się czemu dziwić – coraz więcej osób decyduje się na budowę własnej nieruchomości lub zakup już gotowego domu. Aby jednak taka forma finansowania nie stanowiła nadmiernego obciążenia domowego budżetu, należy dopasować ofertę.

Jak wybrać dobry kredyt na dom?

Kredyt na dom wiąże z bankiem na długie lata. Aby więc nie żałować swojej decyzji, musi być dokładnie przemyślana – powinna uwzględniać znacznie więcej aspektów niż tylko czas trwania finansowania oraz wysokość oprocentowania.

  • Wymagany wkład własny

Aby zaciągnąć kredyt na dom, koniecznością jest wniesienie wkładu własnego. Zgodnie z Rekomendacją S kwota nie może być niższa niż 20% wartości nieruchomości. Niektóre banki mogą ustalić wyższy próg, dlatego należy zapoznać się ze szczegółami.

  • Całkowita suma do spłaty

Na całkowity koszt kredytu składa się wiele czynników – nie tylko odsetki doliczane do miesięcznej raty. Znaczenie mają dodatkowe opłaty, tzw. koszty pozaodsetkowe. Dlatego warto przede wszystkim uwzględnić RRSO – rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Jest to wskaźnik podsumowujący wszystkie opłaty, więc pozwala na oszacowanie całkowitej sumy do spłaty.

  • Okres finansowania

Im dłuższy okres finansowania, tym mniejsza miesięczna rata i jednocześnie wyższa kwota całkowita do uregulowania. Warto zatem dokładnie przeanalizować koszty całkowite w zależności od czasu trwania kredytu. Czasami może okazać się, że delikatne wydłużenie okresu spłaty zapewni niższą ratę, ale nie spowoduje znacznego podwyższenia finalnych kosztów.

  • Wymagane formalności

Chociaż każdy bank przeprowadza dokładną analizę kredytobiorcy, różne są wymagania. Warto zatem sprawdzić, jakich dokumentów potrzebuje kredytodawca, czy akceptuje różne formy zatrudnienia itp.

Znajdź najlepsze oferty kredytowe bez wychodzenia z domu

Zastanawiasz się, czy jest to możliwe? Okazuje się, że tak – kredyt hipoteczny z pomocą finanse.rankomat.pl znajdziesz szybko i bez konieczności wychodzenia z domu. Dostępny w serwisie kalkulator pomoże oszacować wysokość miesięcznej raty i całkowitą sumę do spłaty. Dowiedz się też, na jakich warunkach proponowane jest finansowanie.

Serwis analizuje oferty kilku popularnych banków, m.in. Credit Agricole, Citi Handlowy, Bank BPS, BNP Paribas.

Jak pokazuje zamieszczony kalkulator, warto porównywać oferty. Różnice między nimi są kolosalne – co najmniej kilka tysięcy złotych. Aby tyle zyskać, wystarczy poświęcić zaledwie kilka minut na wypełnienie formularza będącego punktem wyjścia do otrzymania konkretnych ofert kredytowych.

Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.