Mecz odbył się na boisku w Jeżowie Sudeckim, Lotnik wystąpił więc w roli gospodarza. Faworytem był oczywiście wicelider IV ligi, ale należało pamiętać, że podopieczni trenera Artura Milewskiego w drodze do finału wyeliminowali jednego z faworytów – Apis Jędrzychowice.

Środowy mecz toczył się pod dyktando Karkonoszy, które od początku osiągnęły sporą przewagę. Najpierw Mateusz Czrewiński stanął przed Adrianem Jaroszem, ale górą w tym pojedynku był bramkarz Lotnika. Chwilę później, w 12. minucie, Serhii Taran ładnym strzałem pokonał Jarosza i dał jeleniogórzanom prowadzenie. Lotnik też miał swoje szanse, w pierwszej połowie Tomasz Madej omal nie doprowadził do remisu. W drugiej, po błędzie obrońców Karkonoszy zrobiło się groźnie, ale Damian Górgul na wślizgu nie sięgnął piłki dośrodkowanej z prawej strony boiska.

Mimo tego, to biało-niebiescy mieli przewagę. Groźnie zza pola karnego strzelali między innymi Robert Lekszycki i Maciej Gargas, ale albo piłka przechodziła obok bramki, albo na posterunku był Jarosz.

Wynik nie zmienił się i Karkonosze, po pięciu latach, ponownie wznieśli Puchar Polski okręgu jeleniogórskiego. Wręczyli go przedstawiciele Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Jasiński i Kamil Wieliczko.

Lotnik Jeżów Sudecki – Karkonosze Jelenia Góra 0:1 (0:1) bramka: Taran 12’ żółte kartki: Białkowski, Łozowski – Sutor, Wawrzyniak, Kuźniewski

Lotnik: Jarosz – Suchanecki, Piwiński, Niemirski (81’ Zawadzki), Łozowski, Kieć, Górski, Górgul, Białkowski, Saniuk, Madej.

Karkonosze: Fościak – Lekszycki (72’ Ranecki), Kuźniewski, Firlej, Czerwiński (80’ Tokarz), Wawrzyniak, Sutor (75’ Niemienionek), Młodziński (61’ Gargas), Kocot, Będenek (61’ Sołtysiak), Taran (90’+2 Denis).