Trzy nowe quady trafiły przekazał dolnośląskim policjantom marszałek województwa. Dwa z nich trafia do garnizonów w naszym regionie – ułatwią pracę policjantom z Jeleniej Góry i Lubania. Trzeci pojedzie do Kłodzka.

Urząd marszałkowski podkreśla, że to nie jedyne wsparcie samorządu województwa dla dolnośląskiej policji. W ramach współpracy, w ostatnich miesiącach policjanci otrzymali także między innymi walizki kryminalistyczne, zestawy fotograficzne, czy sprzęt wysokościowy. Łączna wartość dofinansowania na te zakupy to pół miliona złotych.

– Od wielu lat współpracujemy z dolnośląską policją zarówno finansując zakup sprzętu niezbędnego do codziennej służby, jak i uczestnicząc w różnych programach informacyjnych i profilaktycznych. Najważniejsze jest to, że są to działania skuteczne i widać ich efekty. Prowadzimy je wspólnie na rzecz bezpieczeństwa Dolnoślązaków – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Przez dekadę Zarząd Województwa Dolnośląskiego przekazał dla Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu dofinansowania o łącznej wartości blisko 3,5 mln zł. Dzięki tym środkom zrealizowano wiele ważnych projektów poprawiających bezpieczeństwo w regionie.

Fot. UMWD

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.