Urządzenie, które stanęłoby w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej, przyśpieszy znacznie diagnozowanie i skróci czas oczekiwania na wynik testu na obecność koronawirusa. Urządzenie będzie także skuteczne w wykrywaniu innych zarażeń wirusowych, więc przyda się w szpitalu także i po epidemii.

Aparat kosztuje około 300 tysięcy złotych. Zbiórkę pieniędzy rozpoczął jeleniogórski samorząd, który przekazał w kwietniu 100 tysięcy złotych na ten cel. Równocześnie dyrektor WCSKJ Nikolaj Lambrinow i prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak zaapelowali do samorządów i mieszkańców sąsiednich gmin o wpłaty. Szybko zareagowali jeleniogórscy radni klubu KO. – Jesteśmy w czasie pandemii. Mimo dzielących nas różnic i poglądów, chcielibyśmy żeby radni z PiS, SLD i Bezpartyjnych Samorządowców dołączyli do naszej akcji – zaapelowała do rajców radna Beata Wójtowicz. Przewodnicząca klubu radnych KO Bożena Wachowicz-Makieła, podkreśla, że to niejedyne działania radnych klubu. Szyją i rozdają maseczki ochronne, dostarczają żywność, pomagają seniorom. – W marcu, wspólnie z radnymi innych klubów, przekazaliśmy środki dla jeleniogórskiego Pogotowia Ratunkowego. W kwietniu przekazaliśmy jeleniogórskiemu Szpitalowi 600 par rękawiczek oraz 100 kombinezonów ochronnych – wylicza przewodnicząca.

Aby wesprzeć zakup urządzenia do wykonywania testów na obecność koronawirusa można wpłacać pieniądze na specjalnie utworzone na ten cel konto : 70 1020 2124 0000 8502 0011 0668 z dopiskiem „aparat do badań COVID-19”

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.