Ratownicy z Karkonoskiej Grupy GOPR opisują całe wydarzenie na swoim FB i mają nadzieję, że to przeoczenie turysty,a nie chamska kradzież. Po upublicznieniu tej historii, internauci deklarują wpłaty, by kupić ratownikowi nową kurtkę.

Chodzi o sobotnią (4 grudnia) interwencję ratowników. Goprowcy pomogli turyście, który mimo zimowych i wietrznych warunków zdecydował się wejść na szczyt Śnieżki w samych szortach. Jeden z ratowników pożyczył wychłodzonemu mężczyźnie swoją kurtkę. Ratownicy zwieźli poszkodowanego na dół, zajęli się nim w goprówce, która znajduje się w Karpaczu przy wyciągu na Śnieżkę. Mężczyzna rozgrzał się i doszedł do siebie.

Poprosił o pożyczenie okrycia jeszcze na chwilę, bo chciał zejść do auta, w którym zostawił swoje ubrania. Obiecał, że wróci za moment i odda kurtkę ratownikowi.

Od tego momentu ratownicy nie widzieli już ani turysty, ani swojej kurtki. Goprowcy wciąż mają nadzieję, że to wynik roztargnienia i apelują o zwrot profesjonalnej, ratowniczej odzieży. Zapowiadają, że w przeciwnym razie zgłoszą dziś sprawę policji.

Zwykle dzielimy się z wami dobrymi wiadomościami, informujemy o naszych sukcesach, informujemy o warunkach w górach, dzielimy się naszą pasją. Jednak dziś musimy wylać trochę goryczy. Ostatni weekend przysporzył nam sporo pracy. Przeprowadziliśmy kilka akcji ratunkowych w trudnych, zimowych, wietrznych warunkach. W trakcie sobotnich działań podczas ewakuacji wychłodzonej osoby, turysty, który zdecydował zdobyć szczyt Śnieżki w samych szortach jeden z ratowników pożyczył wychłodzonemu mężczyźnie swoją kurtkę. Ludzki odruch, chęć pomocy drugiej osobie…Po zwiezieniu na dół, poszkodowany poprosił o pożyczenie kurtki jeszcze na „momencik” by zejść w niej do auta, ubrać swoje ubrania i obiecał, że chwilkę ją przywiezie. To była sobota, do dziś nie wrócił. Drogi Turysto, wiemy, że możesz być jeszcze w szoku. Wciąż wierzymy, że to przypadek i wynika hmm… roztargnienia? Jednak prosimy o zwrot kurtki, jest to element wyposażenia ratowniczego, oznaczony emblematami GOPR, niezbędny do pracy, w ciężkich zimowych warunkach. Sprawa zostanie dziś zgłoszona policji” – czytamy na FB Karkonoskiego GOPR.

FOT. GOPR Karkonosze

Po tym wpisie internauci zareagowali natychmiast. Wielu z nich deklarowało wpłaty, by odkupić ratownikowi kurtkę. Goprowcy udostępnili konto. „Dziękujemy wszystkim za ogromne zainteresowanie sprawą, pojawia się wiele głosów związanych z chęcią zakupu zaginionej kurtki dla ratownika.Po uzgodnieniu z FUNDACJĄ GOPR można za pomocą strony:https://fundacja.gopr.pl/ dokonać wpłaty na kurtkę z dopiskiem w tytule – KURTKA” – poinformowali.

6 komentarzy

 1. Kolejasz z lwufka Odpowiedź

  „czy nieuwaga” – jak ktoś mówi, że pójdzie do auta ubrać się a potem odniesie kurtkę, a następnie nie wraca, to chyba nie jest to nieuwaga – redaktorzyno

  • wsiocławiak wszawiak Odpowiedź

   Oszczędzę sobie sm rodu, ty zmutowany ws iocławski odprysku nocnika, wąchaj krecika cienki jak zupa więzienna mutancie z Ukrainy. Jakby twoja matka wiedziała co urodzi, to by sobie sama skrobane zrobiła łyżką stołową, wyj ebany łamago, walony w od byt przez bażanty z mongolii.

 2. wieśniak z fsiocłafia Odpowiedź

  Wydaje ci się wsiocławski trollu, że jesteś groźny pisząc te dziecinne wulgaryzmy? Bo największą karą dla takiego upośledzonego pa tola jest życie w świecie którego nie ogarnia. Takie po myje jak ty są potrzebne- jedni cię biją, inni gwałcą a jeszcze innym ty robisz dobrze. Dobrze, że się z tym pogodziłeś bo na bank nic nie zmienisz. I możesz tu dalej pisać swoje gorzkie żale ale pamiętaj- człowiek ze wsi wyjdzie, wieś z człowieka nigdy.

 3. Tfu!-rysta z Wsiocławia przyjechał, a tych nawet na kurtkę nie stać. Dlatego z a p i e r d a l a ł na Śnieżkę na golasa, haha!

 4. Wsiocław chlew Polski Odpowiedź

  Dawno nie byłem w Wrocławiu ale jest po staremu. Dalej wali knyszą, wieśniakom wrocławskim wali z pod pach, nawet z pod butów wali skarpetkami. Pociągi autobusy tramwaje całe zasyfione. Kto te bydło spłodził?

 5. I’m not that much of a online reader to be honest but your blogs really nice, keep it up!
  I’ll go ahead and bookmark your site to come back in the future.
  Many thanks

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.