Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności, który dodatkowo dopuścił się innych przestępstw. Ma on na koncie kradzież, posłużenie się nie swoim dokumentem oraz sfałszowanie podpisu. Czyny te popełnił w warunkach, tzw. ”recydywy” w Jeleniej Górze w lutym br. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Po czynnościach trafił do Aresztu Śledczego.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 39-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież, posłużenie się nie swoim dokumentem oraz sfałszowanie podpisu.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna przestępstw tych dopuścił się w Jeleniej Górze w lutym br., a popełnił je w warunkach, tzw. ”recydywy”. Mężczyzna pokłócił się na ulicy ze swoją byłą partnerką, a następnie ukradł jej telefon o wartości 520 zł. Dwa dni później mężczyzna zjawił się w jednym z jeleniogórskich lombardów w celu sprzedaży skradzionego telefonu. Podczas transakcji posłużył się dowodem osobistym innej osoby, a na umowie podrobił podpis.

Ponadto okazało się, że był on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 4 miesięcy za inne przestępstwa oraz w celu ustalenie miejsca pobytu do innych czynności prawnych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna po czynnościach został przekazany do Aresztu Śledczego w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione czyny.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.