Policjanci odzyskali utracony pojazd o wartości 35 tys. złotych i zatrzymali 28-latka podejrzanego o jego przywłaszczenie. Mężczyzna był dobrze znany funkcjonariuszom, ponieważ w ostatnich miesiącach wielokrotnie wpadał w ręce stróżów prawa w związku z przestępstwami przeciwko mieniu.

Od maja do początku września br. 28-latek wielokrotnie włamywał się do różnych lokali i pomieszczeń na terenie miasta i gminy Bolesławiec oraz gminy Nowogrodziec. Łupem mężczyzny padały pojazdy, elektronarzędzia oraz paliwo z baków samochodów. Skradzione mienie następnie sprzedawał po zaniżonych cenach. W toku prowadzonych czynności policjanci odzyskali część utraconych przedmiotów, m.in. do właścicieli wróciły 2 pojazdy oraz rower skradzione przez zatrzymanego.
Mundurowi prowadzą dalsze czynności w celu ustalenia, kto był odbiorcą towarów pochodzących z przestępstw i gdzie obecnie się one znajdują. 28-letni mieszkaniec Bolesławca usłyszał łącznie 15 zarzutów – kradzieży, kradzieży z włamaniem, przywłaszczenia oraz posiadania środków odurzających.
Na podstawie zabranych materiałów, sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec zatrzymanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.