Jeleniogórski sąd zdecydował o zastawaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec 28-letniego mężczyzny zatrzymanego przez policjantów. Jest on podejrzany o rozbój, którego dopuścił się w warunkach, „tzw. recydywy” oraz kradzieże sklepowe. Mężczyzna rozboju dopuścił się pod koniec grudnia ubiegłego roku na terenie powiatu karkonoskiego. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 28-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o rozbój oraz kradzieże sklepowe.

Mężczyzna został zatrzymany 18 sierpnia br. około godziny 21.40 na ul. Kolberga w Jeleniej Górze. W trakcie legitymowania okazało się, że był on poszukiwany celem ustalenia miejsca pobytu i doprowadzenia do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze.

28-latek poszukiwany był w sprawie rozboju, którego dopuścił się w warunkach, tzw. ”recydywy” z tróką kolegów pod koniec grudnia ubiegłego roku na terenie powiatu karkonoskiego. Jego koledzy za to przestępstwo zostali już tymczasowo aresztowani. Mężczyźni zastraszyli pokrzywdzonego, a następnie go okradli. Ich łupem padły 3 telefony komórkowe, dowód osobisty, karty płatnicze i gotówka.

Ponadto policjanci ustalili, że 28-latek dodatkowo ma na koncie 4 kradzieże w jednej z jeleniogórskich drogerii, skąd jego łupem padło mienie o wartości ponad 1000 zł. Były to perfumy i kosmetyki.

28-latek został wczoraj doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie przedstawiono mu zarzut rozboju, a następnie trafił do sądu. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot.: Pixebay

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.