Ogromna fala turystów odwiedziła w miniony weekend Karkonoski Parki Narodowy. W piątek w Karkonoskim Parku Narodowym pojawiło się 11 866 gości, w sobotę 14 683, a w niedzielę 5 796. Razem w długi weekend na szlakach KPN-u pojawiło się 32 345 odwiedzających.

Według danych ze sprzedaży biletów, najwięcej turystów wchodziło na teren KPN w rejonie Karpacza ok 11 tys. osób przez cały długi weekend. Wodospad Szklarki odwiedziło blisko 4600 osób, podobnie Wodospad Kamieńczyka, nieco ponad 3600 turystów. Na Chojniku turystów było ok. 3000, a szlakami w rejonie Szklarskiej Poręby w kierunku Szrenicy oraz schroniska pod Łabskim Szczytem wędrowało blisko 5 000 turystów.

Sobota 12 listopada to trzeci w tym roku dzień pod względem liczby turystów w ciągu jednego dnia na szlakach KPN. Więcej było tylko 17 czerwca – 17 000 osób oraz 14 sierpnia – 15 000.

Tak duża liczba turystów na szlakach to też niestety nasilenie dobrze znanych problemów jak poruszanie się poza szlakiem i przesiadywanie na murawach w rejonie Śnieżki oraz Równi pod Śnieżką, na Śnieżnych Kotłach. Turyści w parku narodowym to oznacza również śmieci…

Służby sprzątają teren parku, ale nic nie tłumaczy tego dlaczego osoby wędrujące po parku narodowym, po jego najpiękniejszych miejscach takich jak Śnieżka właśnie, zostawiają po sobie taki bajzel i śmieci. Część została już usunięta, ale na pewno w jeden dzień się tego wszystkiego zrobić nie da.

2 komentarze

  1. Ciężko tą bezkształtną masę z piwem w dłoni, krzyczących, bez mapy, bez odpowiedniej odzieży i ekwipunku nazwać turystami.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.