Rozpoczynają się prace remontowe kładek w rejonie Koralowej Ścieżki, Ścieżki nad Reglami oraz w Czarnym Kotle Jagniątkowskim. Od 29 sierpnia do 1 września, a następnie od 4 września do odwołania, zamknięte są tam niektóre szlaki turystyczne.

W czwartek w Karkonosze przyleci śmigłowiec, a w piątek, jeśli pogoda pozwoli, rozpocznie transport materiałów do remontów kładek w rejon Czarnego Kotła Jagniątkowskiego.

Zamknięte są tam szlaki:

– szlak niebieski, Koralowa Ścieżka od III drogi do Czarnej Przełęczy, do skrzyżowania ze szlakiem czerwonym;

– szlak zielony od Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem przez Czarny Kocioł Jagniątkowski do skrzyżowania ze szlakiem czarnym Petrówką

– szlak czarny od III drogi do Jaworowej Łąki w Czarnym Kotle Jagniątkowskim.

– Planowaliśmy, że przez weekend szlaki będą otwarte, ale może się okazać, że warunki do lotów będą w niedzielę i wtedy loty tego dnia mogą zostać wznowione. Aura na razie nie sprzyja lotom, więc musimy wykorzystać zapowiadane okno pogodowe.

W sobotę nie planujemy lotów z uwagi na spodziewany duży ruch turystyczny i imprezy sportowe odbywające się w Karkonoszach. Mamy około 80 metrów sześciennych drewna do przetransportowania na szlaki. Oznacza to kilkadziesiąt lotów, czyli dwa, trzy dni pracy śmigłowca. Jednorazowo maszyna może zabrać około 600 kilogramów drewna.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.