Rewitalizacja , która rozpoczyna się 6 kwietnia, obejmie przebudowę ulicy Drzymały na odcinku od ulicy Kilińskiego do skrzyżowania z ulicą Flisaków oraz ulicy Flisaków w Jeleniej Górze wraz z infrastrukturą techniczną. Zostanie wymieniona nawierzchnia drogi i chodników, będzie nowe oświetlenie uliczne. Planowany jest także remont płyty mostu.

Termin zakończenia robót przewidziano na 17 czerwca.

Kostka się nie zmarnuje

Nawierzchnia ulic zostanie całkowicie wymieniona. Kostka brukowa, która teraz jest na ulicy Drzymały nie zmarnuje się. – Zostanie zabrana i wykorzystana przy remoncie jednej z ulic na jeleniogórskiej starówce – planował prezydent miasta Jerzy Łużniak. Takie rozwiązanie stosują inne miasta. Dzięki temu na starówce nie będzie asfaltowych nawierzchni, tylko jednolita kostka.

Zmiana tras autobusów MZK

Korekcie ulega przebieg siedmiu linii autobusowych: 7, 8, 10, 16, 21, 22, N1.

Przystanek MZK Osiedle Robotnicze zostanie tymczasowo przeniesiony w pobliże skrzyżowania ul. Kilińskiego i Kubszy.

Linia 7 od przystanku Podwale pojedzie przez przystanki Grunwaldzka, Paderewskiego, Różyckiego, Karłowicza i dalej po trasie.

Linia 8 od przystanku 1-go Maja Tunel pojedzie bezpośrednio do przystanku L.Różyckiego – M.Ogińskiego i dalej po trasie.

Linia 10 od przystanku Podwale pojedzie objazdem ulicami Pijarską, Kilińskiego, Kubsza, 1 Maja, Złotniczą do przystanku L.Różyckiego – M.Ogińskiego i dalej po trasie.

Linia 16 od przystanku Teatr pojedzie przez przystanek Uniwersytet Ekonomiczny do przystanku L.Różyckiego – M.Ogińskiego i dalej po trasie. Linia 21 od przystanku Podwale pojedzie objazdem ulicami Pijarską, Kilińskiego, Kubsza, 1 Maja, Złotniczą do przystanku L.Różyckiego – M.Ogińskiego i dalej po trasie.

Linia 22 od przystanku Podwale pojedzie przez przystanki Grunwaldzka, Paderewskiego, Sygietyńskiego i dalej po trasie.

Linia N1 od przystanku Podwale pojedzie objazdem ulicami Pijarską, Kilińskiego, Kubsza, 1 Maja, Złotniczą do przystanku L.Różyckiego – M.Ogińskiego i dalej po trasie. 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.