Przebywanie w restauracji nie wiąże się zwykle z wyostrzoną czujnością i kontrolowaniem otoczenia. Wykorzystał to 65-latek, który właśnie w restauracjach wypatrywał swoje potencjalne ofiary.

– Policjanci kryminalni z I komisariatu policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 65-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże. Mężczyzna w lipcu br. dopuścił się w dwóch jeleniogórskich restauracjach kradzieży. W pierwszej wykorzystując nieuwagę pracownicy ukradł jej telefon komórkowy, a w drugiej wykorzystał nieuwagę właściciela i ukradł torbę wraz z pieniędzmi, dokumentami oraz kartami bankomatowymi. Łączna wartość skradzionego mienia oszacowana została na około 17 tysięcy złotych – informuje Edyta Bagrowska oficer prasowy jeleniogórskiej policji. – Pokrzywdzeni o kradzieżach powiadomili policję. Funkcjonariusze na podstawie zabranych informacji oraz analizy nagrań z kamer wytypowali mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tego czynu. Został on przez nich zatrzymany, gdy szedł ulicą. Okazało się, że w kieszeni miał 12 tysięcy złotych, które ukradł 18 lipca właścicielowi restauracji. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie reszty skradzionego mienia.

Mężczyzna za kradzieże odpowie przed sądem, a grozić mu do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze, na wniosek prokuratury rejonowej zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Fot. KMP Jelenia Góra

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.