W sobotę, 12 listopada, Dom Kultury w Lubawce będzie gościł zespół Happysad. Lubawka to jeden z punktów ogólnopolskiej trasy zespołu pn. „Zwierz Tour”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19:00, otwarcie bram przewidziano na godz. 18:00. Bilety na to wydarzenie dostępne są jeszcze w sprzedaży internetowej.

Zespół został założony w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej przez muzyków, którzy już wcześniej grali razem. Od 1995 roku działali pod nazwą HCKF (Hard Core’owe Kółko Filozoficzne), a w roku 1997 nazwa zespołu została zmieniona na Happy Sad Generation. Nazwa happysad uformowała się dopiero w 2002 roku, kiedy wybrane zostało także logo grupy z nazwą pisaną małą literą i nagrane zostało ich pierwsze demo z materiałem, który później znalazł się na płycie „Wszystko jedno”.

Styl grupy Happysad najczęściej określany jest jako mieszanka rocka alternatywnego, gitarowego. Wokalista, Jakub Kawalec, określił swoją muzykę jako rock regresywny, odcinając się zdecydowanie od nurtu punk rock. Mocy w głośnikach więc nie zabraknie!

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.