Na maleńkim cmentarzu w Mysłowie spoczął wczoraj (24 listopada) komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze st. bryg. Radosław Fijołek. W uroczystości pogrzebowej poza rodziną i przyjaciółmi uczestniczyli samorządowcy oraz strażacy z jednostek z całej Polski.

Nabożeństwo żałobne odprawione zostało w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Mysłowie. Nad placem przed świątynią powiewały ozdobione kirem sztandary jednostek straży pożarnej. Wzdłuż drogi na cmentarz stały poczty sztandarowe. Grała orkiestra strażacka. – Był świetnym fachowcem, znakomitym strażakiem, dobrym i życzliwym człowiekiem – wspominano ze wzruszeniem zmarłego.

St. bryg. Radosław Fijołek zmarł 20 listopada, w nocy we własnym domu. Jeszcze dzień przed śmiercią sumiennie wykonywał swoje obowiązki. Jego śmierć zaskoczyła wszystkich. W hołdzie komendantowi 21 listopada w naszym regionie zawyły strażackie syreny.

Wiadomość o Jego śmierci była dla nas wszystkich wstrząsająca – jeszcze poprzedniego dnia uczestniczył w uroczystościach odebrania kolejnego wozu bojowego dla OSP Sobieszów, umawiał się na kolejne spotkania w przyszłym tygodniu, zabiegając o sprawy ważne dla jeleniogórskich strażaków” – wspominał Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Kondolencje rodzinie i najbliższym zmarłego złożył komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak wraz z całym kierownictwem KG PSP.

Radosław Fijołek był związany z pożarnictwem od 1994 roku. Po ukończeniu Szkoły Głównej Służby Pożarniczej pełnił służbę w komendzie rejonowej PSP w Jeleniej Górze na stanowisku dowódcy sekcji w JRG nr 1, a następnie dowódcy zmiany w JRG nr 2. Od 2003 roku pracował w wydziale operacyjno – szkoleniowym komendy miejskiej PSP w Jeleniej Górze, a od 2007 roku w JRG nr 2 jako zastępca dowódcy. 1 maja 2008 roku został powołany na stanowisko zastępcy komendanta miejskiego PSP, a od maja 2017 roku na stanowisko komendanta miejskiego PSP.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.