Rafał Lipka, przewodnik z Dolnego Śląska i pasjonat gór, od początku roku, wraz z rodziną, zdobywa kolejne szczyty Korony Gór Polski. Wyzwaniu towarzyszą licytacje, z których dochód przeznaczony jest na realizację wypraw górskich dla osób z niepełnosprawnościami w ramach projektu „Łączą nas góry”. Całoroczne wyzwanie zakończy się 26 listopada na Wielkiej Sowie. Akcję wspierać można, dołączając do wspinaczki lub internetowo poprzez licytację i wirtualną puszkę.

Rafał, Joanna, Paulina, Weronika i Inka Lipkowie z Jeleniej Góry lubią wyzwania i szczytne cele. W 2022 roku postanowili zdobyć Koronę Gór Polski – 28 najwyższych szczytów naszego kraju i wszystkie pasma górskie: od Gór Izerskich na zachodzie, po Bieszczady na wschodzie. Łącznie to ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. do pokonania siłą własnych mięśni. Każdy szczyt to również facebookowa licytacja atrakcji turystycznych, wycieczek, książek i voucherów, z których dochód przeznaczony jest na realizację wypraw w ramach projektu „Łączą nas góry”. – Kibicowaliśmy rodzinie Lipków z zapartym tchem. Takie akcje pokazują, jak wiele dobra można zrobić razem. Dzięki drużynie Rafała i zorganizowanym licytacjom już wiosną będziemy mogli zorganizować kolejną wyprawę w Sudety – mówi Maria Zięba, prezeska Fundacji Ładne Historie, organizatora projektu „Łączą nas góry”.


Wielki finał na Wielkiej Sowie

Pasjonaci z Jeleniej Góry swoją przygodę rozpoczęli w styczniu od zdobycia szczytu Skopiec w Górach Kaczawskich, po drodze zaliczając m.in. Śnieżkę, Orlicę, Rysy i Tarnicę. Już 26 listopada Lipkowie zdobędą Wielką Sowę, czyli najwyższy szczyt Gór Sowich, a tym samym Koronę Gór Polski. Tego dnia będzie można zasilić „Puszkę na góry” i wesprzeć w ten sposób działania fundacji. Na oficjalnym evencie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/416852010645717 trwają także licytacje fantów zdobytych przez drużynę Rafała Lipki. To m.in. wejściówki do ciekawych miejsc na Dolnym Śląsku. – Dziękujemy Rafałowi za pozyskanie fantów oraz wszystkim partnerom, którzy dołączyli się w ten sposób do akcji. Zachęcamy do licytowania i dołączania do wspinaczki na Wielkiej Sowie – dodaje Maria Zięba. Szczegóły akcji śledzić można w mediach społecznościowych „Łączą nas góry” (https://www.facebook.com/LaczaNasGory) oraz „Przygodnika” Rafała Lipki https://www.facebook.com/przygodnik.eu.

W ramach projektu „Łączą nas góry” co roku w Sudety wyrusza ponad 200 osób z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów. To jedno z największych tego typu przedsięwzięć w Polsce, dzięki któremu wielu uczestników zaczyna spełniać marzenia i uprawiać turystykę górską także poza projektem. Akcję „Łączą nas góry” wspierać można przez cały rok poprzez stronę internetową https://ladnehistorie.pl/wesprzyj-nas.

3 komentarze

  1. Tez mi sensacja. Jakby conajmniej K2 zimą zdobywali. Znam ludzi co machnęli tą koronę w 10 dni.

  2. Religia niszczy rozum, a wódka niszczy mózg. I dlatego się wzajemnie uzupełniają. Ku uciesze władzy, zwłaszcza prawicowej. Jak by było za mało dla odmóżdżania, to jest jeszcze TV i seriale oraz piłka nożna i disco-gównolo.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.