Jak spędzić ciekawie długi weekend z dziećmi? Z okazji Halloween można wymyśleć dużo ciekawych zabaw zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych pociech.

Ciasteczkowy potwór

Zabawcie się w ciasteczkowego potwora i spędźcie kreatywnie czas w kuchni. Nie tylko jedzenie, ale także wspólne pieczenie smakołyków to dla dzieci wielka frajda. Nie bój się bałaganu – pamiętaj, że twoje dziecko dopiero poznaje świat i może zdarzyć mu się mała wpadka, np. wysypanie mąki na podłogę czy ubrudzenie ulubionych ubrań. Pozwól dziecku wybrać halloweenowego stworka, którego stworzycie, a następnie namów do samodzielnej dekoracji np. za pomocą pisaków cukrowych czy kolorowych posypek. Ważne jest to, by pozwolić maluchowi włączyć się w niemal każdy etap procesu tworzenia ciasteczek. Dzięki temu taka kuchenna zabawa nie znudzi go już po kilku minutach.

Halloweenowe kostiumy DIY

Przygotujcie sobie kostiumy duchów, ulubionych bohaterów czy postaci z bajek. Robienie ich samemu to fajna zabawa zręcznościowa, która pobudza także wyobraźnię najmłodszych. Do ich przygotowania wystarczy naprawdę niewiele: stare prześcieradło, kartony, kolorowy papier czy mazaki. Jeżeli stworzenie całego kostiumu wydaje ci się za trudne, na początek postaw na samą maskę. Zrób ją z kartki papieru czy gazety i dołącz sznurek lub gumkę. Na zakończenie zabawy możecie zrobić rodzinny pokaz mody i wybrać najfajniejszy strój.

Domowy seans kinowy z popcornem

Wieczorem postawcie na domowy seans kinowy. Wybierzcie wspólnie bajki lub filmy rodzinne o tematyce związanej z Halloween. Przygotujcie ulubione smakołyki, w tym oczywiście popcorn i stwórzcie odpowiedni nastrój. Zapalcie świeczki, zorganizujcie ciepłe koce i wygodne poduszki. W tak zaaranżowanym otoczeniu oddajcie się filmom. Przed rozpoczęciem seansu możesz także stworzyć specjalny quiz dla swoich dzieci i zadać im 3 pytania dotyczące wybranej przez was pozycji filmowej. Dla zwycięzcy, który będzie uważnie oglądał i odpowie poprawnie na wszystkie zagadki, koniecznie przygotuj nagrodę.

Łowienie jabłek

Jedną z najbardziej popularnych zabaw na Halloween jest łowienie jabłek, które znajdują się w misce wypełnionej po brzegi wodą. Żeby zadanie nie było tak proste, nie można używać w nim rąk. Jabłko z wody można wyjąć jedynie za pomocą buzi, próbując ugryźć owoc. Wygrywa osoba, której uda się zrobić to najszybciej. Konkurencję rodzinną można powtarzać do woli. Taka zabawa z pewnością wywoła uśmiech na twarzy wszystkich domowników, nie tylko tych najmłodszych.

News4Media/ fot. iStock

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.