Zgodnie z Nowinową tradycją w czas przesilenia zimowego pytamy zaprzyjaźnioną z redakcją specjalistkę od świata intuicji, kart tarota, numerologii i kalendarza Majów, czego możemy się spodziewać w nowym roku. Nowinowa Wiedźma – w najlepszym tego słowa rozumieniu, czyli „ta, która wie” – aktorka Honorata Magdeczko–Capote od kilku już lat prognozuje energię transformacji i przemian. O roku 2023 mówi wprost: zmiany! zmiany! zmiany!

– Nie ukrywam, to nie są lekkie czasy – mówi Honorata Magdeczko-Capote – Tym bardziej nie możemy poddać się lękowi, przeciwstawiając wibracji strachu – życie w radości, naturalność i miłość! O rozsądku też warto nie zapominać. Najważniejsze to poczuć się w jedności z innymi ludźmi, przyrodą, z tym, co jest – wszystko, co mnie spotyka, przyjmuję jako lekcję i wykorzystuję dla swojego dobra. Największym skarbem, a jednocześnie najtrudniejszym, jaki możemy osiągnąć na tej Ziemi, to poczucie wewnętrznego spokoju i radości. Jeśli przyszedłeś na Ziemię i cokolwiek zrobiłeś, żeby ten świat ulepszyć – to świetnie. Ale każdy ma wolną wolę – sam decyduje, jak kieruje swoim życiem.

W Kalendarzu Majów – a jest to kalendarz przemian wewnętrznych, klucz do lepszego rozumienia siebie i odnalezienia równowagi w codziennym życiu – Rok Samoistnego Czerwonego Księżyca rozpoczął się już 26 lipca 2022 roku i potrwa do 25 lipca 2023 roku. Księżyc oznacza przebudzenie. Czwarty Ton Samoistny wyznacza cel roku: czas nazwać rzeczy po imieniu! Dość rozpamiętywania! Wyznacz sobie cel, przemyśl plan działania! Czerwony kolor wzmacnia aspekt męski energii: wprowadza dynamikę, inicjuje start w NOWE, pokazuje konsekwencje, reprezentuje impuls woli.

Kolor czerwony może wzmacniać agresję – na szczęście tylko do połowy roku, kiedy to wejdziemy 26 lipca 2023 roku w Rok Wiodącego Białego Maga. Biały kolor reprezentuje z kolei aspekt żeński – to jeden z najbardziej radykalnych i konsekwentnych kolorów, gyż wplata ważne treści pomiędzy bieżące sprawy, oczyszcza, stabilizuje procesy, wnosi do życia surowe jakości. Biały Mag wniesie tematy uczciwości, kwestii materializmu, faworyzowania swoich, wyzysku i pokus. Mag jest praworządny. Ton Wiodący pokazuje kierunek: czas zrobić pierwszy krok! Nie rozpraszaj uwagi w wielu kierunkach! Uważaj na doradców!

– Świata nie zmienisz. Ale Ty możesz zmienić stosunek do świata, do siebie, do swoich bliskich. Start w NOWE będzie bardzo wewnętrzny. I tę energię poczujemy od połowy roku – tłumaczy Honorata Magdeczko-Capote.

Według numerologii w rok 2023 energetycznie weszliśmy wraz z wrześniowym nowiem, 25 września 2022 roku. Rok numerologiczny 2023 ma wibrację liczby 7 (2+0+2+3=7).

W kartach tarota symbolem siódemki jest karta Rydwan.

– W hinduskim micie – opowiada Honorata – wojownik wyrusza rydwanem na wojnę, w której musi walczyć ze swoją rodziną. Jego bóg, przekonując wojownika, że wygra sprawiedliwy, powiedział: „Zaufaj mi, to ja będę twoim woźnicą”. Wojownik zaufał bogu, wygrał wojnę, ale zgubiła go pycha. Po zwycięstwie zwrócił się do swojego boga słowami pychy: „Otwórz mi rydwan”. Kiedy wyszedł, rydwan spłonął. Pycha zawsze kroczy przed upadkiem.

– Czy ta opowieść nie przypomina naszych czasów, kiedy pandemia, stosunek do religii, czy polityki dzieli rodziny na dwa wrogie sobie obozy? – pyta Honorata Magdeczko-Capote – To ważny rok. Siódemka zawsze była znakiem mistycyzmu, czyli wejścia do wnętrza. W roku siódmym wejdź do swojego środka i zaprowadź tam pokój. Nie rób niczego na pokaz. Pozostań wierny sobie. Znajdź wewnętrzną siłę, którą nam daje zaufanie do Stwórcy, do Źródła.

Zaufaj Stwórcy, który jest krok przed wszystkim. Jeśli ktoś nie ma takiej wiary, może poczuć się w tym roku osamotniony, pozbawiony wewnętrznej równowagi.

Liczba siedem sprzyja podróżom, także tym wewnętrznym, osobistym. To również dobry czas na zgłębianie wszelkich nauk. Nadchodząca Era Wodnika to bowiem czas wiedzy – kończy się Era Ryb, czas wiary. – Nie wystarczy nam już brać wszystko na wiarę. Nie ufamy. Musimy wiedzieć, zrozumieć – tłumaczy Honorata.

Osobisty Rok Numerologiczny

Lata osobiste to w numerologii cykl życia człowieka trwający dziewięć lat. Kiedy ostatni, dziewiąty rok osobisty dobiega końca, rozpoczyna się kolejny dziewięcioletni cykl. Zgodnie z numerologią, aby obliczyć Osobisty Rok Numerologiczny – ROK PRZEZNACZENIA – należy zsumować wszystkie cyfry daty urodzenia (dzień, miesiąc, rok), a następnie dodać aktualny rok kalendarzowy (2+0+2+3=7) i ostateczny wynik po dodaniu zredukować do pojedynczej cyfry.

Dla „1” rok 2023 (1+7=8) to ROK ÓSMY. Dla tych, którzy mądrze i cierpliwie siali w ostatnich ośmiu latach, zapowiada się dobry zbiór w sferze materialnej: pieniądze i nagrody. Żniwa dotyczą także sfery osobistej. Dostaniesz to, co zasiałeś: poprawę warunków materialnych, awanse, nagrody duchowe – jeśli dołożyłeś starań w poprzednich siedmiu latach, lecz Prawo Karmy wystawi ci rachunek, jeśli w cyklu popełniłeś błędy. To czas wielkich osiągnięć lub… zamętu.

Dla „2” rok 2023 (2+7=9) to ROK DZIEWIĄTY. Czas na porządkowanie i kończenie spraw, podsumowanie tego, co działo się w ciągu ostatnich dziewięciu lat i planowanie nowego cyklu. Po żniwach w poprzednim roku – czas na zwolnienie, odpoczynek, czasem rozstania. Podobnie, jak rok 3. i 6. – to rok przeznaczenia. Często jest tak, że Los zdecyduje za ciebie w sprawach, które już ci nie służą. Nie trzymaj się kurczowo nikogo ani niczego. Jesteś w okresie wielkich porządków, aby w przyszłym roku rozpocząć nowy dziewięcioletni cykl. Pomyśl o przyszłości z nadzieją.

Dla „3” rok 2023 (3+7=10=1+0=1) to ROK PIERWSZY. Koniec ograniczeń tak dobrze znanych ci z poprzedniego roku. Masz zielone światło na rozpoczęcie nowych projektów, związków. Możesz wszystko zacząć od nowa. Masz do tego wystarczając dużo energii i entuzjazmu. Zacznij działać! Zostaw smutki za sobą, spójrz z nadzieją w przyszłość. Pojawią się nowe szanse – wykaż swoją aktywność.

Dla „4” rok 2023 (4+7=11=1+1=2) to ROK DRUGI. Po roku poprzednim, ten wyda ci się mało dynamiczny. Często na swojej drodze zobaczysz hamulce. Być może spowolnienie, pewne wycofanie z pierwszej linii jest ci potrzebne, aby zadbać o własne zdrowie czy uczucia, otworzyć przestrzeń na refleksje. Raz jeszcze przeanalizuj zamierzenia z roku poprzedniego. Zadbaj o siebie, wykaż się cierpliwością. To najlepszy czas, aby zająć się sobą samym.

Dla „5” rok 2023 (5+7=12 = 1+2=3) to ROK TRZECI. Najszczęśliwszy czas w dziewięcioletnim cyklu. Czas radości, przyjemności, kreatywności. Nawet, jeśli coś dzieje się nie zgodnie z Twoją myślą – ufaj, że Los dobrze tobą kieruje. To rok rozwoju i postępu w każdej dziedzinie. Jesteś na fali!

Dla „6” rok 2023 (6+7=13=1+3=4) to ROK CZWARTY. Rok siewu. Przed tobą pracowity czas. Rok inwestowania, pracy i łapania równowagi. Wibracja „czwórki” wspiera i porządkuje sferę materii. Do wszystkich działań podchodź racjonalnie. Zachowaj samokontrolę, cierpliwość i wytrwałość.

Dla „7” rok 2023 (7+7=14=1+4=5) to ROK PIĄTY. Dynamiczny, zmienny rok, pełen wyzwań i wolności, ale też nerwowości. Będziesz mieć potężną moc do realizacji swoich zamierzeń. Nie każda z licznych propozycji będzie ci jednak służyć. Działaj w zgodzie ze swą intuicją. Emocje będą grały w tym roku ogromną rolę – tym bardziej zachowaj umiar i przemyśl swoje decyzje. Działaj odważnie, nie trzymaj się kurczowo przeszłości, ale też nie działaj impulsywnie.

Dla „8” rok 2023 (8+7=15=1+5=6) to ROK SZÓSTY. W tym roku dobrze jest zadbać o rodzinę, przyjaciół i miłość. Twórczy rok, z dobrą komunikacją i dobrą intuicją. Ta wibracja wspiera twoją kreatywność. Życie towarzyskie z wielkich salonów przenieś do domu swojego i przyjaciół.

Dla „9” rok 2023 (9+7=16=1+6=7) to ROK SIÓDMY. Rok determinacji, wewnętrznych rozterek, refleksji. Może przynieść satysfakcję i niepokój moralny. Możesz poczuć przymus zmiany. W ten rok wpisana jest także mistyka. To świetny czas na rozwój wewnętrzny. Potrzebny jest spokojny wgląd w siebie i wybaczenie sobie oraz innym. Równocześnie to świetny rok na sukcesy zawodowe. W siódemkę wpisane są także podróże.

Wróżka Honorata proponuje w tym roku zatrzymać się nad jeszcze innym zsumowaniem liczb urodzeniowych, połączonych z datą 2023:

– Zsumuj liczby dnia i miesiąca urodzenia (bez roku urodzenia) i dodaj do sumy liczb 2023, czyli do liczby 7. Zobacz, jakie osobiste masz wyzwania w tym roku na planie twojej duszy. Zobacz, jakie tematy masz do ujrzenia i przerobienia wewnętrznie, duchowo. Taka refleksja będzie bardzo pomocna, aby odnaleźć się w 2023 roku. Roku pod patronatem wibracji liczby siedem, skłonnej i pomocnej do wewnętrznego rozpoznania siebie – proponuje Honorata, nasz redakcyjny Gość Specjalny.

Dla Miasta Jelenia Góra i mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej Honorata Magdeczko-Capote wyciągnęła karty Tarota:

Wieża – niełatwy czas. Wieża Babel oznaczać może trudny czas, nasze lęki, bo „wali się nasz dom”: nasze przekonania, wypracowane systemy, finanse. A gdy targają nami lęki, to nie widzimy dobrze.

Arcykapłanka – kobieta bez oczu, która ma wiedzę, widzi w ciemnościach. Ale wylosowana karta jest postawiona „na głowie” – znak, że za dużo jest emocji i nie widzimy dobrze. Wycisz się, skup się na oddechu, intuicja (łączność ze Stwórcą) powróci, zaufasz wtedy przeznaczeniu!

Sąd Ostateczny – postawiona „na głowie” ukazuje niepokój, gorycz, straty. Ale ta karta oznacza także Zmartwychwstanie, możliwość wyzwolenia samego siebie z lęków i samotności, ewolucję świadomości.

Czwarta karta – Gwiazda – sama wypadła Honoracie z talii:

– Wznieśmy się ponad podziały, ponad Wieżę Babel, a różnice połączmy w jedność. To będzie nasze Zmartwychwstanie – życzy Wróżka Honorata.

Dobrego Czasu Rozwoju w Nowym Roku 2023!

Małgorzata Potoczak-Pełczyńska

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.