Wiceminister finansów oświadczył się wiceminister rozwoju. Są parą od roku i jak mówi Piotr Patkowski, narzeczona ujęła go tym, że jest „dobrym człowiekiem”.

Mowa o Piotrze Patkowskim, jednym z najbardziej zaufanych ludzi premiera i Oldze Semeniuk zajmującą się w rządzie sprawami małych i średnich przedsiębiorstw. On jest wiceministrem finansów, ona wiceszefową resortu rozwoju. Patkowski właśnie publicznie przyznał, że oświadczył się swojej wybrance.

„Poznałem się z Olgą w KPRM. Najpierw byłem doradcą w gabinecie politycznym premiera, a później pracowałem w Centrum Analiz Strategicznych w KPRM. Olga z kolei była wtedy najbliższą współpracowniczką ministra Michała Dworczyka, a później została wiceministrem rozwoju. Od roku jesteśmy parą, a niedawno były oświadczyny” – powiedział „Super Expressowi” Patkowski i dodał, że Olga Semeniuk jest miłością jego życia. Najbardziej ceni ją „osobowość, charakter, mądrość, intelekt, ale przede wszystkim za to, że jest dobrym człowiekiem”.

Piotr Patkowski (rocznik 1991)  ukończył studia na kierunku prawo na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Był członkiem Gabinetu Politycznego wiceprezesa Rady Ministrów, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego. Następnie był doradcą premiera, a w 2016 roku pracował w Biurze Prawnym Ministerstwa Energii. W latach 2018-2020 zajmował stanowisko dyrektora Departamentu Oceny Skutków Regulacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Olga Semeniuk (rocznik 1988) od stycznia 2020 r. pełniła funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, a następnie w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.  Jednocześnie jest też pełnomocnikiem rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw. Jest absolwentką Międzywydziałowych Studiów Wschodniosłowiańskich na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydziału Administracji i Nauk Społecznych na Politechnice Warszawskiej. Ponadto, ukończyła studium dla przyszłych  liderów służby publicznej w Krajowej Szkole Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego.

News4Media/gov.pl

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.