Dyrektor zarządzająca Biegu Piastów Kaja Sznajdrowicz-Kręcichwost wybrana została do komisji Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS, która zajmuje się powszechnym narciarstwem biegowym (Sub-Committee for Popular Cross-Country).

Komisja zrzesza reprezentantów różnych krajów, którzy analizują stan narciarstwa biegowego na świecie i starają się wspierać jego rozwój. Pierwsze spotkanie komisji z udziałem Kai Sznajdrowicz-Kręcichwost pod koniec września.

Bieg Piastów to jeden z największych biegów narciarskich świata, który rozgrywany jest od 1976 roku w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Kaja Sznajdrowicz-Kręcichwost jest jego dyrektorem od 6 lat. W tym czasie rośnie zarówno frekwencja, jak i potencjał marketingowy Biegu Piastów. W 2021 roku został rozegrany z udziałem ponad 3 tysięcy ludzi. W poprzednich latach, gdy nie było ograniczeń z powodu pandemii, uczestników było nawet dwa razy więcej. Przyjeżdżali z ponad 30 krajów z Europy, Azji, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej oraz Australii.

Budowa wpływów w FIS-ie ma znaczenie nie tylko dla Biegu Piastów, ale całego regionu, gdyż organizacja ta decyduje między innymi o lokalizacji zawodów o Puchar Świata. W 2012 i 2014 roku odbywały się w Jakuszycach. Budowa nowoczesnego Dolnośląskiego Centrum Sportu w Jakuszycach oznacza, że powstanie baza odpowiednia do organizacji wielkich imprez, w tym także Pucharu Świata.

(kos)

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.