Ruszyły prace finalizujące budowę Rowerowej Stanicy Zabobrzańskiej. W III etapie tej inwestycji powstaną m.in. ciągi pieszo-rowerowe i edukacyjne miasteczko ruchu drogowego.

O zadaniu informuje prezydent Jerzy Łużniak.

– Rozpoczął się trzeci- ostatni etap Utworzenia Stanicy Rowerowej na jeleniogórskim Zabobrzu! W ramach zadania nieopodal skate parku i pumptracku, w przeciągu 5-ciu miesięcy, powstanie: ciąg pieszo – rowerowy z betonu asfaltowego, edukacyjne miasteczko ruchu drogowego z betonu asfaltowego, wygrodzonego obrzeżami betonowymi. Dodatkowo wykonawca ma za zadanie zamontować: urządzenia placu zabaw (urządzenie linarne, huśtawka), siłownię zewnętrzną typu „street workout”, małą architekturę tj: ławki, stojaki na rowery, stację naprawy rowerów, pojemniki na odpady. Docelowy obiekt ma być oświetlony w technologii LED, oraz posiadać monitoring z systemem nagłośniającym. Przy „Stanicy Rowerowej” zamontowany zostanie także kolejny jeleniogórski jelonek – przekazuje prezydent.

Zadanie realizuje Kółko Rolnicze z Siedlęcina, a koszt inwestycji to 3 mln zł. Wydatkowana kwota jest znacznie wyższa od zakładanej. Inwestor przyjmował, że zamówienie uda się zrealizować za 1,7 mln zł. Wszystkie oferty było jednak droższe. Uczestnicy przetargu chcieli za realizacje zadania od 3 mln zł (KR Siedlęcin) poprzez ponad 3,2 mln zł (Jeltech) do prawie prawie 3,5 (KPRD) mln zł.

Zamawiający i tak podniósł kwotę, jaką przewidywał na realizacje zadania. W wiosennym przetargu zakładano, że uda się to za 1,4 mln zł. Wtedy oferty oscylowały od ponad 2,5 do ponad 3,5 mln zł. Wówczas także najlepszą cenę zaproponowało siedlęcińskie Kółko Rolnicze i wygrało przetarg, ale jeszcze przed podpisaniem umowy wycofało się z zawarcia umowy i realizacji zamówienia.

Fot. FB prez. Łużniaka

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.