Miasto rozstrzygnęło przetarg na realizację III etapu zadania pod nazwą „Utworzenie Rowerowej Stanicy Zabobrzańskiej”. Inwestycja będzie kosztować znacznie więcej niż zakładano. Przetarg ponownie wygrało Kółko Rolnicze z Siedlęcina. Wiosną przedsiębiorca nie podpisał umowy.

Niebawem powinna ruszyć realizacja ostatniego etapu zakrojonej na szeroką skalę zabobrzańskiej inwestycji, na która składają się już istniejące pumptrack i skatepark, a którą za jakieś pół roku uzupełni stanica rowerowa.

– Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie ciągów pieszo-rowerowych wraz z budową edukacyjnego miasteczka ruchu drogowego, budowie oświetlenia oraz montażu monitoringu, a także dostawie wraz z montażem wyposażenia placu zabaw i siłowni zewnętrznej typu „street workout” wraz z małą architekturą. Planowany termin wykonania zamówienia ustala się do 5 miesięcy licząc od daty zawarcia niniejszej umowy. Koszt inwestycji to 3 035 025,00 zł – poinformował prezydent miasta Jerzy Łużniak.

Wydatkowana kwota jest znacznie wyższa od zakładanej. Inwestor przyjmował, że zamówienie uda się zrealizować za 1,7 mln zł. Wszystkie oferty było jednak droższe. Dwóch pozostałych uczestników przetargu chciało za realizacje zadania ponad 3,2 (Jeltech) i prawie 3,5 (KPRD) mln zł.

Zamawiający i tak podniósł kwotę, jaką przewidywał na realizacje zadania. W wiosennym przetargu zakładano, że uda się to za 1,4 mln zł. Wtedy oferty oscylowały od ponad 2,5 do ponad 3,5 mln zł. Wówczas także najlepszą cenę zaproponowało siedlęcińskie Kółko Rolnicze i wygrało przetrag, ale jeszcze przed podpisaniem umowy potencjalny wykonawca wycofał się od czynności zawarcia umowy i realizacji zamówienia. Przetarg trzeba było unieważnić. Miejmy nadzieje, że teraz nie postąpi tak samo.

Projekt „Żyj, mieszkaj, pracuj w Jeleniej Górze!”, którego składową jest Zabobrzańska Stanica Rowerowa, to część większego programu pt. „Rozwój lokalny”, który w przypadku Jeleniej Góry został dofinansowany w wysokości ponad 3,3 mln euro, otrzymanych ze środków trzech państw – Liechtensteinu, Islandii i Norwegii w ramach Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021. Zadania mają swoje pokrycie w 85 proc. ze środków EOG i w 15 proc ze środków budżetu Państwa. Głównym celem projektu jest wzrost poziomu życia mieszkańców Jeleniej Góry oraz poprawa funkcjonowania miasta jako miejsca atrakcyjnego do życia i pracy

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.