Rzecznik PKP PLK S.A. Mirosław Siemieniec poinformował, że do wypadku doszło o godz. 10.08, a ruch kolejowy przywrócono po godz. 12.30, po tym gdy na miejscu wypadku zakończyły się czynności śledcze.

Pasażerowie pociągu do Szklarskiej Poręby mieli zapewnioną komunikację zastępczą, jednak utrudnienia w ruchu dotyczyły kilku składów pociągów wyjeżdżających z Wrocławia i do stolicy Dolnego Śląska.

Ochotnicza Straż Pożarna z Jaworzyny Śląskiej (gmina, w której znajdują się Piotrowice Świdnickie) opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia z miejsca tragedii. „Alarm.W dniu 10.01.2021 o godz 10:17 nasza jednostka została zadysponowana do miejscowości Piotrowice Świdnickie do zdarzenia drogowego na przejeździe kolejowym. Doszło do potracenia rowerzysty przez pociąg pasażerski. Niestety mężczyzna nie przeżył wypadku” – opisują strażacy.

Jak informuje Mirosław Siemieniec, dokładne przyczyny wypadku będzie wyjaśniać specjalna komisja wypadkowa. Dodaje, że już wstępne ustalenia są takie, że rowerzysta musiał zignorować opuszczone półrogatki oraz działającą sygnalizację świetlną. Ominął auto stojące przed opuszczoną półrogatką i wjechał wprost pod pociąg.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.