Napastnicy nożem i gazem pieprzowym zastraszyli pracownika, a następnie ukradli 1000 zł. Funkcjonariusze zabezpieczyli 9 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku oszacowano na 900 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 grudnia br. w jednym z nielegalnych kasyn w Jeleniej Górze. Funkcjonariusze powiadomieni o napadzie rozpoczęli poszukiwanie mężczyzn, którzy się go dopuścili. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali kilka godzin później 19-latka i 20-latka jako podejrzewanych o popełnienie tego czynu. W wyniku podjętych czynności policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy.

Zatrzymany 19-latek dodatkowo ma na koncie inne przestępstwa.

W tej sprawie mundurowi zabezpieczyli 9 nielegalnych automatów, służących do urządzania i przeprowadzenia gier hazardowych. Ich wartość to 18 tysięcy złotych. Wartość uszczuplenia z tytułu nieopłaconego podatku została oszacowana na 900 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Właścicielowi lokalu oraz właścicielowi automatów grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Napastnicy trafili do policyjnego aresztu. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozić im może kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.

-17 grudnia br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące – informuje podinsp. Edyta Bagrowska z policji w Jeleniej Górze.

1 Komentarz

  1. Chłopaki musieli nie być z PO, Giertych nie tyle ponoć przytulił i sprawa polityczna .A w ogóle wniosków trzeba byeeło nie odbierać, PIS tym działaniem chce przykryć podwyżki. Dziśiaj , jak ktoś coś ukradnie to wiadomo sprawa polityczna , gdyby dziś rządziła PO tym ludziom wypłacało by państwo jeszcza odszkodowania,nie można skazywać ludzi bez zbadania czy np .nie byli roztargnieni ,lub pod wpływem innych emocji. Jeśli sprawą zajmie się polski sąd są duże szanse , że sprawa zdąży się przedawnić !Inna sprawa że byli to przeciębiorcy, nie latali do opieki po zasiłki sami rozkręcali swój biznes !

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.