Jeleniogórscy policjanci ustalili, a następnie zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój i próbę wymuszenia rozbójniczego.

Do popełnienia przestępstw doszło 2 i 3 kwietnia br. w Jeleniej Górze. W obu przypadkach mężczyzna był zamaskowany i wobec pokrzywdzonych użył gazu. Rozboju dopuścił się 3 kwietnia br. w jednej z klatek schodowych. Jego ofiarą padła pracownica firmy kurierskiej, która dostarczała przesyłkę. Gazem doprowadził ją do stanu bezbronności, a następie okradł. Jego łupem padło 45 zł. Próby wymuszenia rozbójniczego dopuścił się również dzień wcześniej, jednak w tym przypadku zamierzonego celu nie osiągnął, gdyż pokrzywdzonemu udało się uciec.

Pokrzywdzeni o przestępstwie powiadomili policję. Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji wytypowali i zatrzymali 32-latka jako podejrzewanego o te przestępstwa.

Został on zatrzymany w policyjnym areszcie. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i nadal prowadzą czynności. Za te przestępstwa grozić mu może nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej 29 kwietnia br. zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.