Tego wydarzenia nie można przegapić. Lwóweckie Lato Agatowe jest jedną z największych wakacyjnych atrakcji turystycznych naszego regionu, o unikalnym charakterze i bogactwie programu. Tegoroczne, wielkie święto poszukiwaczy skarbów natury w stolicy agatowego zagłębia właśnie się zaczyna. Na trzy dni do Lwówka Śląskiego zjadą pasjonaci minerałów i miłośnicy dobrej, wakacyjnej zabawy.

Patronem tegorocznego LLA jest wicemarsząłek Sejmu Piotr Zgorzelski

Polska stolica mineralogii przez trzy dni w lipcu (14-16 lipca 2023) tętni życiem, muzyką i oczywiście zachwyca pięknymi kamieniami. Rynek i przylegające ulice Lwówka Śląskiego wypełniają się setkami stoisk i kramów, między którymi pojawiają się wciąż nowe atrakcje dla dorosłych oraz dzieci. Zwieńczeniem całodniowych atrakcji są występy gwiazd wieczoru.

Od 1998 roku na rynku wzrok przykuwa Międzynarodowa Giełda Minerałów i Wyrobów Jubilerskich, wypełniona stoiskami z pięknymi kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi, skamieniałościami, wystawami tematycznymi i kolekcjonerskimi. Naturalne skarby można nie tylko podziwiać, ale również stać się właścicielem wielobarwnych agatów, ametystów, kryształów górskich, szafirów, granatów oraz wielu innych kamieni i minerałów pochodzących z okolic Lwówka Śląskiego, jak i z dalekich zakątków świata. Fantastyczne zbiory okazów zachwycają zarówno wytrawnych znawców tematu, jak i turystów urzeczonych pięknem kamiennych skarbów natury. W tym roku będzie można buszować pośród 210 straganów. Warto zaznaczyć, że każde ze stanowisk jest inne, wyjątkowe.

Nie tylko kamienie różnorakiej wielkości, barwy, kształtu, przyciągają jak magnes uczestników imprezy. Dodatkowymi atrakcjami są bowiem prezentacje cięcia i szlifowania kamieni ozdobnych, „Geolandia” i strefa zabaw dla dzieci – m.in. wyrobisko, gdzie będzie można poszukać agatów.

Każdą edycję Lwóweckiego Lata Agatowego wyróżnia wystawa główna z nowym tematem przewodnim. W tym roku taki charakter mieć będzie wystawa „Zatrzymane w czasie – skamieniałości i bursztyny. Dodatkowo we wnętrzach ratusza obejrzeć można kilkanaście wystaw prywatnych kolekcji minerałów. Na wyjątkową uwagę zasługuje ekspozycja z zasobów Pracowni Geologii Ekonomicznej Uniwersytetu Wrocławskiego „Krzemionkowe skarby Dolnego Śląska”.

Atrakcji będzie tyle, że warto przestudiować dokładnie program imprezy. Wielu gości czeka na koncerty gwiazd wieczoru. Te wystąpią na scenie koncertowej znajdującej się na stadionie miejskiej. A wśród gości m.in. Smolasty, Kordian i Michał Szpak.

A wszystkie szczegóły w poniższym programie imprezy:

1 Komentarz

  1. James Cook (kapitan) Odpowiedź

    Dobre rzeczy tutaj dajecie. To jest opcja doskonała, jak dla mnie!
    ____________________-
    [url=https://www.gram.pl/]https://www.gram.pl [/url]

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.