64. Wrzesień Jeleniogórski wystartuje na placu Ratuszowym 3 września Festiwalem Art & Glass, polsko-czeskim jarmarkiem sztuki i szkła. Wieczorem będziecie bawić się na koncercie Margaret. Niedziela także jest atrakcyjna. Gwiazdą będzie Baranovsky.

Na Art&Glas cieszą się nie tylko miłośnicy szklanych ozdób czy biżuterii. To doskonała okazja, by kupić nietypowe prezenty i wziąć udział w warsztatach witraży oraz obejrzeć pokazy wypalania szkła.

Stoiska ze szkłem i ceramiką staną na placu Ratuszowym. Można na nim będzie spędzić cały dzień, bowiem wieczorem zaplanowano koncerty oraz milongę, czyli pokazy tanga argentyńskiego.

Margaret i tango

3 września na placu Ratuszowym usłyszycie Margaret, wokalistkę, autorkę tekstów i kompozytorkę. Na swoim koncie ma pięć studyjnych albumów, w tym dwa – „Add The Blonde” (2014) i „ Just The Two of Us” (2015) – nagrodzone platyną. Początek koncert około godz. 18.00.

To nie koniec artystycznych wrażeń. W sobotę można spróbować będzie swoich sił w tangu argentyńskim oraz obejrzeć pokazy taneczne grupy Tango Karkonosze. Warsztaty taneczne dla każdego rozpoczną się o godz. 16.00. Na Milongę pod Gwiazdami można się wybrać o godz. 20.30 na plac Ratuszowy, Wystąpi grupa Tango Karkonosze do muzyki na żywo w wykonaniu orkiestry Bandonegro. Milonga potrwa do północy.

Bandonegro to światowej klasy polska orkiestra tango, należąca do grona najbardziej intrygujących i rozpoznawalnych wykonawców tego gatunku. Zespół prezentuje zarówno tradycyjne tango argentyńskie, jak i tango nuevo oraz tworzy własne kompozycje z elementami jazzu i muzyki klasycznej. Niezwykła pasja, pomysł muzyczny, świeże brzmienie i wyjątkowy taneczny styl sprawiają, że muzycy podbijają serca publiczności na całym świecie i są uznawani za najlepszy zespół tango swojego pokolenia.

Narodowe Czytanie w muszli koncertowej w Cieplicach 3 września

Z placu Ratuszowego warto pojechać do Cieplic. 3 września w muszli koncertowej znani jeleniogórzanie będą czytać wiersze Adama Mickiewicza w ramach corocznej akcji Narodowego Czytania. Można będzie ich posłuchać o godz. 11.00 w parku Zdrojowym, w muszli koncertowej. Akcja przygotowana została przez Książnicę Karkonoską wspólnie ze Zdrojowym Teatrem Animacji w Jeleniej Górze. „Niech „Ballady i romanse” ponownie odkryją przed nami swoją wybitną wartość literacką, cenny wymiar moralny i bogactwo kulturowe Rzeczypospolitej, stając się dla wszystkich prawdziwie twórczą inspiracją do zrealizowania własnych, oryginalnych odsłon Narodowego Czytania 2022 „- zachęcają organizatorzy do udziału w akcji. Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. To coroczna akcja wspólnego czytania wybranej lektury, do której przyłączyć się mogą wszystkie chętne osoby prywatne oraz instytucje publiczne w kraju i za granicą.

Piknik pod Chojnikiem 3 września

Z Cieplic niedaleko do Sobieszowa, gdzie 3 września Karkonoski Park Narodowy zaprasza na Piknik pod Chojnikiem w godz. 10 – 16 na boisku niedaleko nowo budowanego Centrum Przyrodniczo- Edukacyjnego KPN w Sobieszowie. Będzie mnóstwo stoisk i warsztatów. Muzeum Regionalne w Lubaniu organizuje cięcie agatów i stoisko z minerałami, straż miejska przygotowuje miasteczko ruchu drogowego, Koło Gospodyń Wiejskich Przesieczanki zaprasza do zagrody z kozami, własne stanowisko szykują Związek Gmin Karkonoskich i czeski KRNAP. Kawiarenkę obywatelską przygotowuje Związek Aktywności Społecznej, a wystawa haftu zachełmiańskiego to dzieło Stowarzyszenia Karkonoskie Zachełmie.

3 i 4 września Warsztaty pszczelarskie na placu Piastowskim w Cieplicach

Na placu Piastowskim w Cieplicach na XXI Międzynarodowych Warsztatach Pszczelarskich kupicie 3 i 4 września miody, wyroby i sprzęt pszczelarski oraz wyroby rękodzielnicze. Wystąpią zespoły folklorystyczne. Będzie także loteria fantowa i przemarsz pocztów. Warsztaty potrwają od godz. 10.00 do 18.00.

Festyn rodzinny w Goduszynie

Stowarzyszenie Goduszyn po przerwie spowodowanej pandemią powraca do organizacji festynu „Baw się z nami”. 3 września na boisku w Goduszynie rozpocznie się XI edycja imprezy, która zawsze przyciąga mieszkańców Jeleniej Góry i okolic. Od godz. 14.00 czekają na was między innymi pokaz służb mundurowych, magiczne sztuczki grupy Magic Events, pokaz tańca Szkoły Krzysztofa Cieślaka, występ klauna Rufiego Rafiego, koncerty Chałtura Band oraz Rybniczanek, a następnie rozstrzygnięcie loterii, z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. Od godz. 20.00 do 22.00 przewidziano dyskotekę, którą poprowadzi DJ Piotr Choma. Imprezę poprowadzi jeleniogórska aktorka Honorata Magdeczko-Capote. Nie zabraknie ciast, pierogów i innych smakołyków, przygotowanych przez mieszkańców.

4 września na scenie na placu Ratuszowym wystąpi Baranovsky

4 września ciąg dalszy koncertów. O godz. 17.30 na scenie na placu Ratuszowym zobaczymy Sariusa, pochodzącego z Częstochowy rapera i boksera. Po nim wystąpi Baranovsky, artysta, który w chwili obecnej zaliczył niemal wszystkie sceny oraz festiwale w kraju, Uzyskał złote płyty dla singli „Dym” oraz „Zbiórka”, a także platynowe dla „Luźno” i „Czułe miejsce”.

Karkonoska Giełda Minerałów Skał, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich 3 i 4 września

57. Karkonoska Giełda Minerałów, Skał, Skamieniałości odbędzie się 3 i 4 września w Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach. Impreza ta jest wpisana do Kalendarza Giełd organizowanych na terenie Polski i od lat ma wyrobioną już renomę. Uczestniczy w niej zawsze kilkudziesięciu wystawców, przede wszystkim z Dolnego Śląska, choć nie brakuje kolekcjonerów i zbieraczy z Polski i zagranicy. Podczas imprezy prezentowane będą okazy mineralogiczne, kolekcje i zbiory minerałów, skał i skamieniałości z całego świata, w tym również Karkonoszy i okolic..

To pierwszy weekend 64.Września Jeleniogórskiego i przyznacie, że jest w czym wybierać. Kolejne dni będą także bardzo atrakcyjne. Przed nami Krokus Jazz Festiwal i Jeleniogórskie Spotkania Teatralne. Szczegółowe informacje znajdziecie na naszej stronie internetowej oraz w rubryce Nie przegap w Nowinach Jeleniogórskich.

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.