Już po raz 31. kierujemy do naszych Czytelników prośbę, aby przesłali nam swoje propozycje kandydatur do tego tytułu.

W tej chwili mamy na liście już dwa nazwiska. Na kandydatów można głosować za pomocą sms oraz kuponów. Jak co roku – siła oddanego głosu przy pomocy kupnu będzie warta 2 punkty, a za jeden sms przyznawany będzie 1 pkt. Sms-y wysyłamy na numer 7148. Koszt jednego sms to 1,23 brutto. W treści sms wpisujemy prefiks (CZR.) oraz numer kandydata. np. CZR.44

Iwona Niedźwiedzińska – sms na numer 7148 o treści: CZR.1

Mieszkanka Trzcińska, była radna gminy Janowice Wielkie, dzięki której zabytkowa rzeźba lwa ze Starościńskich Skał w Rudawach Janowickich ma powrócić na swoje miejsce. Pani Iwona wraz z innymi mieszkańcami najpierw wytropiła, gdzie lwa zabrano, a potem przez blisko sześć lat walczyła o powrót rzeźby w Rudawy Janowickie. Gdy inni już odpuścili, ona była twarda i konsekwentna. Słała pisma do ministerstw, nadleśnictwa, konserwatora zabytków, szperała w bibliotekach i szukała sojuszników. Wsparła ją gmina Mysłakowice i wreszcie w październiku udało się doprowadzić do porozumienia między samorządem mysłakowickim i Tauronem Ekoenergią, na terenie którego znajduje się teraz rzeźba. Teraz czekamy na transport lwa znad jeziora Złotnickiego do Starościńskich Skał.

Paweł Gluza – sms na numer 7148 o treści CZR.2

Prezes piłkarskiego klubu Victoria Jelenia Góra. Victoria została powołana do życia zaledwie cztery lata temu, w tej chwili występuje w jeleniogórskiej klasie okręgowej. Klub jest bardzo sprawnie zarządzany, umiejętnie pozyskuje finanse na swoją działalność również od prywatnych partnerów. Ma wyraźnie określone cele sportowe i organizacyjne. Co ważne, klubowa akademia piłkarska, poprzez współpracę z Moją Fundacją, skupia wiele dzieciaków z domów dziecka. Można powiedzieć, że Victoria Jelenia Góra jest połączeniem nowoczesnego zarządzania i myślenia o sporcie, z pasją działaczy oraz sportowców, a także społeczną wrażliwością i chęcią niesienia pomocy dzieciakom.

Człowiek Roku to w tej chwili najbardziej prestiżowe wyróżnienie w naszym regionie, mające najbogatszą historię i wspaniałych laureatów. Przypomnijmy, że w poprzednich latach Kryształ Górski trafił do rąk Stanisława Dziedzica, wcześniej naszymi laureatami byli m. in. Rafał Fronia, Kazimierz Pichlak, ksiądz Kubek, Zuzanna Dziedzic, Julian Gozdowski czy Dariusz Miliński.

Kogo szukamy? Mieszkańców naszego regionu, którzy wyróżniają się z tłumu. Ludzi z charyzmą, pasją, liderów lokalnych społeczności, działających na rzecz innych. Zarażających swoją dobrą energią naokoło, inspirujących innych do aktywności.

Człowiekiem Roku może zostać działacz społeczny, lekarz, prawnik, ksiądz, menedżer, ale też osoba będąca nieaktywną zawodowo. Ma się jednak wyróżniać w swoim regionie. Przywracać wiarę w ideały i sens działania. Symbolem tych wyborów jest Kryształ Górski, czyli nagroda główna. Minerał szlachetny, piękny, niepospolity, przykuwający uwagę oraz zachwyt. Kumulujący i oddający dobrą energię. Słowem – skarb naszego regionu.

Uwaga! Jeżeli zgłoszenia chce dokonać pojedyncza osoba, powinna ona przekonać do tego dodatkowych dziewięć osób, tak aby pod zgłoszeniem widniało dziesięć podpisów (imię i nazwisko oraz kontakt telefoniczny bądź mailowy) – co nie powinno być zbytnim utrudnieniem, jeśli dotyczy ono prawdziwego lidera danego środowiska. Kandydatów mogą także zgłaszać reprezentanci organizacji, stowarzyszeń, fundacji, samorządów, zgromadzeń religijnych. O wskazanie swoich faworytów poprosimy także laureatów z poprzednich lat. Wymagamy krótkiego uzasadnienia przedstawionego zgłoszenia.

Prosimy też o niezgłaszanie finalistów wyborów z ubiegłego roku. Mogą za to startować finaliści wyborów z poprzednich lat, którym nie udało się zdobyć Kryształu Górskiego. Nie nominujemy także do tytułu osób, które w poprzednich latach otrzymały tytuł „Człowieka Roku”.

Zgłoszeń dokonujemy mailowo (a.buda@nj24.pl) bądź listownie.

Andrzej Buda

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.