Burmistrz Świerzawy informuje o rychłym rozpoczęciu remontu odcinka drogi wojewódzkiej nr 328 w tym mieście. Prace mają być ukończone w ciągu ośmiu miesięcy.

– Za chwilę ruszy kompleksowa inwestycja o wartości ponad 5 mln zł. To wspólne przedsięwzięcie finansowane z budżetów gminy Świerzawa i Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.  Blisko 2,8 mln zł wyda DSDiK, a prawie 2,22 mln zł to wkład gminy Świerzawa. Wyremontowany zostanie odcinek od mostu przy poczcie do skrzyżowania z placem Bolesława Piasta do poczty. W ramach zaplanowanych robót budowlanych realizowane będą m.in. następujące prace: przebudowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami do budynków, przebudowa sieci kanalizacji deszczowej, budowa nowego oświetlenia drogowego, wykonanie nowych nawierzchni drogi i chodników, remont mostu przy poczcie – informuje Paweł Kisowski, burmistrz Świerzawy.

Remont oznacza utrudnienia komunikacyjne. W miarę możliwości prowadzony będzie ruch wahadłowy, ale na pewnych etapach robót konieczne może być wprowadzenie objazdów. Uciążliwych, co kierowcy odczuli podczas niedawnych remontów mostów w Starej Kraśnicy (na tej samej drodze).    

Wykonawców znaleziono po drugim przetargu. Pierwszy został unieważniony w październiku ubiegłego roku, bo oferenci mieli zbyt duże oczekiwania. Wykonawcą robót budowlanych jest firma Usługi Montażowo Budowlane A.J.M Artur Gawłowski z siedzibą w Kamiennej Górze we współpracy z podwykonawcą JADAR s.c. Jarosław Niedzielski, Adam Balicki z siedzibą w Wojcieszycach. Wykonawcy mają zrealizować inwestycję (zaprojektuj i wybuduj) w osiem miesięcy.

Fot. FC Paweł Kisowski

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.