Jakie są nowe postanowienia? O tydzień (do 19 kwietnia) przedłużone są obostrzenia dotyczące galerii handlowych, kin, teatrów,zakładów fryzjerskich, kosmetycznych, tatuażu. Utrzymane są limity osób w sklepach i kościołach, a także ograniczenia w przemieszczaniu się. Ważne decyzje dotyczą oświaty. O dwa tygodnie (do 26 kwietnia) przedłużone zostało zamknięcie szkół, uczelni, przedszkoli i żłobków. Egzaminy maturalne oraz egzaminy dla ósmych klas nie odbędą się wcześniej niż w czerwcu. Informacje o nowych terminach maja zostać podane co najmniej na trzy tygodnie wcześniej.
Obowiązuje wstrzymanie pasażerskiego ruchu lotniczego oraz kolejowego ruchu międzynarodowego. Do 3 maja pozostaną zamknięte granice i obowiązywać będą te zasady, które były do tej pory. Przede wszystkim obowiązkowa jest nadal kwarantanna dla osób przekraczających granicę z Polską.

Już po świętach, od następnego czwartku (16 kwietnia), wzorem innych krajów będzie obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Nie wyznaczono terminu ograniczeń dotyczących imprez masowych – obowiązują one do odwołania.

Do 26 kwietnia przedłużony zostaje zasiłek opiekuńczy dla tych, którzy będą musieli zostać w domu z dziećmi. 

 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.