Mieszkanka Jeleniej Góry przez pięć lat oszukiwała osoby zawierające polisy OC. Brała pieniądze, ale wystawione polisy nie były ważne. Oszukała przynajmniej 60 osób.

Kilka dni temu jeleniogórscy policjanci zakończyli postępowanie i skierowali do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko 41-letniej kobiecie podejrzanej o serię oszustw na szkodę różnych osób oraz firm ubezpieczeniowych. W tej sprawie kobiecie przedstawiono 60 zarzutów, a straty pokrzywdzonych oszacowano na co najmniej 41 tysięcy złotych. Z popełnianych przestępstw 41-latka uczyniła sobie stałe źródło dochodu.

– Policjanci ustalili, że kobieta działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, nie będąc uprawnionym przedstawicielem różnych firm ubezpieczeniowych pobierała od osób zainteresowanych pieniądze, zapewniając ich o zawarciu polisy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej na pojazdy. Oszustka zatajała przy tym, że rzekomo obowiązująca polisa jest jedynie propozycją zawarcia umowy – informuje Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. – W ten sposób 41-latka działała na szkodę klientów oraz firm ubezpieczeniowych, a łączne straty pokrzywdzonych oszacowano na co najmniej 41 tysięcy złotych. Nielegalną działalność prowadziła od 2013 do 2018 roku. W tej sprawie przedstawiono jej 60 zarzutów, jednak czynności nadal trwają i niewykluczone, że osób pokrzywdzonych jest więcej.

Mieszkanka Jeleniej Góry za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczyli podejrzanej 68 tysięcy złotych.

Fot. KMP Jelenia Góra

2 komentarze

  1. „zabezpieczyli podejrzanej 68 tysięcy złotych.” – aha, potem jak wyjdzie, to jej oddadzą?

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.