Nastolatek rzucił wczoraj (30 grudnia) w autobusie jeleniogórskiego MZK petardę. Potoczyła się ona pod nogi innego pasażera – siedemnastolatka – i eksplodowała. Pasażer trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

-Autobusem linii nr 3 podróżowało wczoraj po godz. 18.00 kilkanaście osób, w większości w wieku szkolnym – relacjonuje Zbigniew Rzońca, rzecznik prasowy MZK.

Jak opisuje, tylne siedzenia zajmowali dwaj młodzi ludzie, Jeden w wieku około 15-17 lat, a drugi nieco starszy. W Mysłakowicach, przy Polamie, naciągnęli na głowy kaptury. Młodszy, wychodząc tylnymi drzwiami, rzucił odpaloną nieco wcześniej petardę. Ta potoczyła się i wybuchła pod nogami siedzącego z przodu siedemnastolatka. Chłopiec stracił słuch.

FOT,MZK

Wezwano policję i pogotowie, które przewiozło go na SOR, do jeleniogórskiego szpitala. Dziś jest już w domu, lecz nadal odczuwa skutki tego, co zaszło.
Mama poszkodowanego pasażera opisuje zdarzenie: „Syn został najbardziej poszkodowany, ze wszystkich uczestników autobusu. Stracił słuch, kierowca zachował się bardzo odpowiedzialnie i zaopiekował się moim synem jak własnym. Składam duże podziękowanie dla tego pana, poradził sobie z tak ciężką sytuacją. W autobusie od wybuchu było  pełno dymu, zatrzymał autobus, wyprowadził wszystkich ludzi z autobusu, pytał się wszystkich uczestników co im dolega, zadzwonił na policję i pogotowie oraz do dyżurnego żeby przyjechał następny autobus. Kierowca był z moim synem dopóki nie zaopiekowali się im ratownicy medyczni”.

-Podróżowanie autobusami MZK jest bezpieczne – podkreśla Zbigniew Rzońca. Wszystkie pojazdy są wyposażone w system wielu kamer, rejestrujących zdarzenia wewnątrz i na zewnątrz pojazdu.

Film, który MZK przekazało policji z wydziału kryminalnego, jest bardzo dobrej jakości. Doskonale widać na nim twarze sprawców tego chuligańskiego czynu. Ustalenie ich i ukaranie to tylko kwestia czasu.

2 komentarze

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.