Ścieżka w chmurach już jest widoczna z każdego miejsca w Świeradowie Zdroju. Powstaje na zboczu góry Świeradowiec (1037 m n.p.m.). Wieża będzie mieć 70 metrów wysokości. Górny taras widokowy usytuowano na wysokości 55 metrów. Całość połączy trzykilometrowa ścieżka dydaktyczna, poprowadzona wśród koron drzew, aż na szczyt wieży. Dzięki temu, turyści będą mogli poznać las na każdym poziomie.

Zaplanowano ponadto kilkudziesięciometrowe zjeżdżalnie, które będą atrakcją dla najmłodszych. Na samym szczycie znajdzie się łezka z siatki, na którą będą mogli wejść ci, którym nie zabraknie odwagi. Kręty drewniany podest będzie dostępny dla wszystkich, także dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Wielką atrakcją, która ma wyróżnić wieżę w Świeradowie-Zdroju od innych tego typu budowli w Europie będzie możliwość zwiedzania jej po zmroku i specjalny pomost, na którym przewidziano możliwość organizacji rożnych wydarzeń muzycznych i artystycznych.

Wieżę w Świeradowie-Zdroju specjalnie usytuowano tuż nad miastem tak, aby była dostępna dla jak największej ilości turystów.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.