Po Koalicji Obywatelskiej także Nowa Lewica przedstawiła swoje listy kandydatów w październikowych wyborach do Sejmu. W okręgu nr 1 – jeleniogórsko-legnickim – otwierał ja będzie Arkadiusz Sikora. Obecny jeleniogórski poseł Rober Obaz wystartuje z drugiego miejsca. Numerem trzy listy lewicy będzie Kaja Filaczyńska.

Robert Obaz także przed czterema laty startował z drugiej pozycji i okazała się ona dla niego bardzo szczęśliwa. Zagłosowało wtedy na niego 4205 wyborców i dostał się do sejmu z najmniejsza liczba głosów spośród 460 parlamentarzystów izby niższej. Teraz wynik powinien być lepszy, bo jeleniogórski poseł lewicy aktywnie pracował przez cztery lata, co na pewno przełoży się na większą rozpoznawalność.

Na czele listy znalazł się Arkadiusz Sikora – szef dolnośląskich struktur partii. Zastąpił kandydująca z tej pozycji przed czterema laty Małgorzatę Sekułę-Szmajdzińską . Teraz pani poseł zawalczy o Senat.

Arkadiusz Sikora jest oleśniczaninem, a to znaczy, że u nas będzie spadochroniarzem. Niestety, ten zły zwyczaj wysyłania działaczy partyjnych w inne regiony ciągle się powtarza. W mojej opinii to brak szacunku dla wyborców z regionu, którym w pierwszej kolejności powinno się przedstawiać lokalnych kandydatów. Dla Arkadiusza Sikory powinno być co najwyżej miejsce trzecie, za reprezentantami regionu jeleniogórskiego i legnickiego. Ten drugi region reprezentuje na miejscu trzecim legnicka lekarka Kaja Filaczyńska, która trzy lata temu przegrała z Robertem Obazem raptem o 161 głosów. Do tego komentarza wypada jeszcze dodać apel, aby w październiku głosować na swoich. Inaczej może się okazać, że wybranego w okręgu jeleniogórsko-legnickim posła przez cztery lata zobaczymy tu raptem kilka razy, jeśli w ogóle. Już się tak zdarzało…

Lista kandydatów do Sejmu Nowej Lewicy

1. Arkadiusz Sikora
2. Robert Obaz
3. Kaja Filaczyńska
4. Jeremi Hołownia (głogowski radny i urzędnik)
5. Joanna Piotrowicz-Dębicka (dyrektor domu kultury w Jaworze)
6. Rafał Miara (ekonomista, złotoryjski radny)
7. Agnieszka Bem
8. Magdalena Czuchryta (Lubań)
9. Krzysztof Dziarmaga
10. Piotr Paczóski (były wiceprezydent Jeleniej Góry)
11. Leszek Grzyb (menadżer ze Zgorzelca)
12. Danuta Gajlewicz
13. Sebastian Stycharz
14. Patrycja Struska-Flunt (prezes Fundacji Przyszłość, Ścinawa)
15. Łukasz Klimowski (Bolesławiec)
16. Anita Pysz (Lwówek, Lwóweckie Towarzystwo Regionalne)
17. Marek Kacprzak
18. Czesława Błaut
19. Łukasz Grześkowicz
20. Elżbieta Bajer
21. Kornel Ślusarz (student, z Krzeszowa)
22. Zuzanna Królak
23. Agnieszka Rynkiewicz
24. Sławomir Gadek.

1 Komentarz

  1. Po ponad 80-ciu latach historia zatoczyła koło , mamy nowy pakt Ribbentrop-Mołotow .Znależli się nowi reprezentanci Niemiec i Rosji , Tusk i Kołodziejczak. Liderzy koalicjj antypolskiej i jak to bywało dawniej , chcą doprowadzić do targowicy i rozbioru . Jeśli przegrają , powinni zostać skazani na banicję! W pytaniach referendalnych brakuje jeszcze dwóch . czy Polska powinna opuścić UE, oraz tego które chciało zadać Polakom wcześniej PO, (choć teraz go nie zgłosili , a była taka szansa ) . Chdzi o likwidację Senatu i zmniejszenie liczby posłów o połowę . Większa od nas Hiszpania ma ich 350 .W Polsce liczba ludności spada , liczba” trutni ” na utrzymaniu społeczeństwa jednak nie maleje. Co oznacza że każdy ciężko pracujący Polak, musi łożyć coraz więcej na utrzymanie tego kabaretu w obu izbach ! A pieniędzy brakuje na o wiele ważniejsze potrzeby niż utrzymywanie tego cyrku !

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.