Kolejny raz w Jeleniej Górze dali znać o sobie oszuści wyłudzający pieniądze od seniorów. Tym razem zadziałali metodą „na pracownika banku” i wyłudzili od 80-letniej jeleniogórzanki ponad 40 tysięcy złotych.

– 18 stycznia policja jeleniogórska została powiadomiona o oszustwie, którego ofiarą padła 80-letnia jeleniogórzanka. Do pokrzywdzonej zadzwoniła kobieta, która podała się za pracownicę banku, oświadczyła, że jej synowa ma problemy finansowe i pilnie potrzebuje pieniędzy. Pokrzywdzona nie posiadała środków finansowych na rachunku bankowym, które mogłaby przelać synowej, ale przyznała się, że posiada oszczędności w domu. Gotówkę zgodziła się przekazać nieznanemu mężczyźnie, rzekomo kurierowi przysłanemu przez bank. W ten sposób kobieta straciła ponad 40 tysięcy złotych relacjonuje Edyta Bagrowska, oficer prasowy jeleniogórskiej policji i apeluje.

– Pamiętajmy! Nie przekazujmy pieniędzy osobom nieznanym, nawet jeżeli podają się za znajomych naszych najbliższych. Po telefonie od osoby podającej się za naszego krewnego, najlepiej jest zadzwonić na znany nam numer telefonu tej osoby, bądź innych członków naszej rodziny i opowiedzieć o całej sytuacji.

Policja apeluje o nie przekazywanie obcym naszych danych, żadnych pieniędzy, a także o nie wpuszczanie osób nieznanych do mieszkań. O podejrzanie zachowujących się osobach lub telefonach należy niezwłocznie powiadomić policję. W przypadku osób podających się za pracowników różnych instytucji najlepiej sprawdzić w firmie, czy faktycznie te osoby są tam zatrudnione, a także jaki jest powód ich wizyty.

1 Komentarz

  1. Jestem pewna że w takie oszustwa są wciągnięci pracownicy banku którzy wszystko wiedzą kto ile ma oraz mają wszystkie dane . Jedyna metoda to powinna policja przetrzepać pracowników banku w tym co kobieta ma konto . Qarto takie rozmowy nagrywac żeby potem mozna odtworzyć głos oszusta/ oszustki. A policja ostro zabrać się za pracowników banku !

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.