Talenty muzyczne można odkrywać i rozwijać niezależnie od wieku, nic też nie stoi na przeszkodzie, żeby zaprezentować je szerszej publiczności. Można to zrobić przykładowo 3 października na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. X Przegląd Amatorskiej Twórczości Seniorów rozpocznie się już w tę sobotę i zakończy się 10 października uroczystym Balem Seniora.

Senioralia 2021 to jubileuszowa, dziesiąta już impreza dla każdego starszego wiekiem, lecz młodego duchem. Obchody potrwają cztery dni – 2, 3, 7 i 10 października. W sobotę rozpoczną się „Korowodem Seniorów” idącym spod Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego (Kościół Garnizonowy), a po dotarciu na Plac Ratuszowy około 12:00 nastąpi symboliczne przekazanie seniorom kluczy do miasta. W uroczystości uczestniczyć będzie prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. Później wyznaczono czas na posiłek i przesłuchania zespołów w Jeleniogórskim Centrum Kultury (JCK), a o 13:00 odbędą się koncerty na Placu Ratuszowym. Występy będą kontynuowane następnego dnia (3 października) od 11:00, a od 13:00 dalsza część przesłuchań.

7 października od 16:00 odbywać się będzie Akademia wraz z Koncertem Jesiennym w Filharmonii Dolnośląskiej (wejściówki do odebrania w biurze Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów przy ulicy Prusa 8). Zakończenie tegorocznych Senioraliów nastąpi 10 października w Hotelu Mercury, gdzie zorganizowany zostanie Bal Seniora.

Organizatorem imprezy jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, we współpracy z Jeleniogórskim Centrum Kultury. Patronat honorowy nad imprezą objęli Prezydent Jeleniej Góry oraz Zofia Czernow, poseł na Sejm. Patronat medialny – „Nowiny Jeleniogórskie” oraz „Muzyczne Radio”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów.

Tekst: mm

Fot. Senioralia 2020, H.Stobiecki

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.