Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z serią kradzieży z włamaniem w Jeleniej Górze, powiecie karkonoskim i w powiecie złotoryjskim. Wstępnie policjanci ustalili, że mają oni na koncie co najmniej 10 takich czynów, których dopuścili się od 25 października do 8 grudnia. Ich łupem padło mienie o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego oraz 39-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania, którzy podejrzani są o serię przestępstw przeciwko mieniu.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni od 25 października do 8 grudnia br. dopuścili się co najmniej 10 przestępstw przeciwko mieniu w Jeleniej Górze, na terenie powiatu karkonoskiego i złotoryjskiego. Zatrzymani włamali się i okradli kilka sklepów spożywczych, jeden z jeleniogórskich zakładów fryzjerskich, ukradli dwa samochody, a także na terenie powiatu złotoryjskiego włamali się i okradli kościół. Ich łupem padły między innymi kosmetyki, suszarki do włosów, maszynki do golenia, papierosy, artykuły spożywcze, elektronarzędzia i inne przedmioty. Straty pokrzywdzonych wynoszą kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Podejrzani o popełnienie tych przestępstw zostali zatrzymani w wyniku prowadzonych przez funkcjonariuszy czynności zarówno procesowych, jak i operacyjnych. Dodatkowo 39-letni mężczyzna czynów tych dopuścił się w warunkach, tzw. „recydywy” i poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 3 miesięcy. Policjanci w wyniku prowadzonych czynności w tej sprawie odzyskali część skradzionego mienia.

-Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za kradzieże z włamaniem odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności- informuje podinsp. Edyta Bagrowska z policji w Jeleniej Górze.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.