Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu bolesławieckiego podejrzanego o kradzież i serię kradzieży z włamaniem. Jego łupem padł laptop, telefon komórkowy oraz karta bankomatowa, którą kilkanaście razy się posłużył płacąc za drobne zakupy.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 23 lipca br. w jednym z jeleniogórskich mieszkań. Pokrzywdzony zaprosił do siebie nowo poznanego mężczyznę, który wykorzystał jego chwilową nieuwagę i go okradł. Jego łupem padł laptop, telefon komórkowy oraz karta płatnicza. Okazało się, że mężczyzna skradzioną kartą posłużył się 12 razy płacąc nią za różne drobne zakupy. Poniesione straty pokrzywdzony oszacował na 1300 zł.

Kiedy zorientował się, że padł ofiarą kradzieży powiadomił o tym policję. Funkcjonariusze w oparciu o uzyskane od niego informacje na temat nowego znajomego oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu zatrzymali 39-latka jako podejrzewanego o popełnienie tych czynów.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie skradzionego mienia. – Teraz mężczyzna za kradzież i kradzieże z włamaniem odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności – informuje podinsp. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.