O Starościńskich Skałach pisaliśmy całkiem niedawno, bo w 11. numerze Nowin Jeleniogórskich. Zachęcaliśmy do odwiedzenia tego miejsca, które wydawało się nam odpowiednie na bezpieczną wyprawę w pandemicznych czasach. Nie jest ono bowiem jeszcze tak bardzo popularne, jak inne turystyczne atrakcje regionu.

Wystarczy około dwudziestu minut, by dojechać z Jeleniej Góry do Strużnicy i z tej wioski wybrać się do Starościńskich Skał w masywie Janowickiego Grzbietu. Zainteresowanych odsyłamy do lektury archiwalnego wydania NJ.

Szwajcaria Lwówecka, to kolejne polecane miejsce przez ogólnopolski portal. Znajduje się w o obszarze Parku Krajobrazowego Doliny Bobru, tuż przed Lwówkiem Ślaskim jadąc od strony Jeleniej Góry. Jej nazwa nawiązuje do Saskiej Szwajcarii w Niemczech. Jest to miejsce, które jest powszechnie znane naszym czytelnikom i też często odwiedzane, oferuje turystom ponad 6 kilometrów atrakcyjnych szlaków. A ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza rozpoczyna się w centrum Lwówka Śląskiego.

Natomiast jadąc z Jeleniej Góry w kierunku Krzeszowa i Chełmska Ślaskiego trafimy do rezerwatu przyrody „Głazy Krasnoludków”, który stanowi część Gór Stołowych. Na terenie tego rezerwatu, pomiędzy Krzeszowem a Chełmskiem Ślaskim znajdziemy Gorzeszowskie Skałki zbudowane głównie z piaskowca formacje, w których wiatr i woda wyrzeźbiły niezwykle kształty przypominające m.in. olbrzymie grzyby.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.