Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze prowadzi śledztwo w sprawie 50-letniej pacjentki, która dopiero w szpitalu zakaźnym w Bolesławcu, ciężko chora na COVID-19, przyznała, że nie jest zaszczepiona, choć jako taka figurowała w systemie.

-Postanowiliśmy zająć się tą sprawą na podstawie doniesień medialnych – wyjaśnia Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy jeleniogórskiej Prokuratury Okręgowej.

O sprawie informowała „Gazeta Wyborcza” i inne media. Pacjentka tuż przed podłączeniem do respiratora, będąc w bardzo ciężkim stanie, ostatkiem sił przyznała się, że nie była zaszczepiona przeciw COVID-19. Choć wcześniej twierdziła, że jest po dwóch dawkach szczepień. Mówił o tym mediom Kamil Barczyk, dyrektor szpitala zakaźnego w Bolesławcu, który jest dedykowany leczeniu chorych na koronawirusa.

Jak relacjonował dyrektor Barczyk, przyjęli do placówki pacjentkę, która w eWUŚ (Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców) wyświetliła się jako zaszczepiona dwiema dawkami. Jej stan zaczął się pogarszać. Wymagała tlenoterapii. Dopiero wtedy przyznała, że wcale nie jest zaszczepiona. Kobieta w poważnym stanie została przewieziona do Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu. Gdy jej stan się polepszył, została wypisana do domu.

Teraz policja i prokuratura sprawdzają, jak to się stało, że pacjentka trafiła do oficjalnego systemu jako zaszczepiona, choć szczepionki nie przyjęła.

W internecie znaleźć można ogłoszenia, gdzie oferowane są tego typu usługi. Wiadomo, że aby wpisać pacjenta do systemu, jako osobę zaszczepioną, trzeba znać dane pacjenta, zalogować się do systemu komputerowego i wpisać informacje o szczepieniu.

Rośnie liczba zakażonych na Dolnym Śląsku

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło wczoraj (29 listopada) 13 115 nowych przypadków koronawirusa. Najwięcej nowych zakażeń pochodzi z województw: mazowieckiego (2749), śląskiego (1458) i małopolskiego (1136).

Dolny Śląsk z 1074 przypadkami zajmuje czwarte miejsce na tej liście.

Resort przekazał, że zmarło 18 osób chorujących na COVID-19. 13 z nich miało choroby współistniejące.

Wczoraj (29 listopada), w związku z rosnącą liczbą zakażeń oraz pojawieniem się nowej mutacji wirusa, rząd zapowiedział zwiększenie obostrzeń covidowych od 1 grudnia.

7 komentarzy

 1. PO jak podwyżki. Odpowiedź

  Ktoś ewidentnie na tym zarabiał. Coraz częściej słychać, że certyfikaty Covidowe stały się niezłym interesem dla PRZESTĘPCÓW. Kara za to powinna być bardzo ostra, jest to ewidentne zagrożenie dla społeczeństwa. Ludzie do czego to dochodzi????

 2. artykuł sponsorowany? ludzie mają się bać, a babka która prawie umierała wyjawiła sekret, że nie jest zaszczepiona ha ha. scenariusz nadał by się na film komediowy.

 3. Ciekawska i wścibska Odpowiedź

  No, ale ostatecznie poczuła się lepiej i na razie jest w domu. Może gdyby była zaszczepiona to znalazłaby się w innym dedykowanym szpitalu, i na innym oddziale, a może i w piaskownicy. Podsumowując: Sianie paniki i strachu w narodzie przynosi efekty -wszyscy mają być potulni jak baranki i oto chodzi, o to chodzi.

 4. Jakim durnym człowiekiem trzeba być, aby płacić za lewy paszport covidowy, narażać siebie i innych na ciężką chorobę lub utratę życia. A przy okazji na dodatkowe koszty leczenia z naszego budżetu, również na czekanie innych chorych na zaplanowane zabiegi. To przypomina mi drani ,którzy wiedząc że mają hiva, lub którąś z chorób wenerycznych uprawiali sex . Żadam surowych kar dla tych ,którzy wydaja lipne certyfikaty szczepieniowe i dla pałcących za nie. Za kilka działek ” marychy” lub podrobienie banknotu NBP, prawa jazdy itd .można kilka lat posiedzieć w „pace”.

 5. PO jak podwyżki. Odpowiedź

  Sprawa z respiratorami Pana Ministra Szumowskiego dawno została wyjaśniona i rozliczona. Pieniądze zostały przez handlarza zwrócone dawno. Ale o tym nie dowiecie się z Niemiecko–Rosyjskiej zakłamanej i nienawidzącej NASZEGO KRAJU Partii Politycznej zwanej TVN albo TVN24. Same kłamstwa całą dobę. Dla oglądających szczere wyrazy współczucia.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.